Küçük Millet Meclisi Mart Ayı Toplantısı

Küçük Millet Meclisi her ay olağan gerçekleştirdiği toplantılardan Mart ayı toplantısını yaptı. Toplantıya birçok STK temsilcisi, avukat, akademisyen katıldığı Mart ayı toplantısında "Toplumda yaşanan şiddet" konusu ele alındı.

Küçük Millet Meclisi Mart Ayı Toplantısı Malatya Haber

Yazar ve öğretmen Ferman Salmış, yapılan toplantı için şu değerlendirmelerde bulundu: 
"Biliyorsunuz, Malatya Küçük Millet Meclisi, diğer ismiyle de Önyargılar Giremez Forumu'nun Mart ayı toplantısında bir arada bulunuyoruz. Bu ay ki konumuz, maalesef geçen ay özellikle Türkiye'de kadına şiddetle ilgili, Özgecan'ın şahsında gerçekleştirilen ve Türkiye'nin de gündemine oturan, hatta Birleşmiş Milletler'e kadar tepkilerin geliştiği bir olay eksenli olarak Özgecan olayının bağlamında, kadına şiddet ama genel anlamda toplumda şiddet konusunu konuşacağız." 

Malatya Barosu avukatlarından kadın ve çocuk hakları komisyon üyesi Duygu Hanlıoğlu ise, "Bugün ki gündem konumuz şiddet. Şiddeti sadece kadına şiddet olarak değerlendirmiyoruz. Şiddetin azınlıklara şiddet, psikolojik şiddet, fiziksel şiddet başlıkları altında belirli bölümler halinde toplantımızda inceleyeceğiz. Özgecan, olayını bütün herkes gibi biz de şiddetle kınıyoruz. İnşallah böyle kötü olaylardan, kendimize ders çıkarabileceğimizi diliyoruz. Toplumda şiddete biraz daha farkındalık açısından bu toplantısının da size faydalı olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 820
Bu Ay : 14996
Toplam : 14996

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom