Dilencilere Zabıtalardan Baskın

Rutin denetimlerini aralıksız sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, dilencilere yönelik operasyon yaptı.

Dilencilere Zabıtalardan Baskın Malatya Asayiş

 Merkezi Camiler başta olmak üzere, ana cadde ve meydanlarda vatandaşların insani ve manevi duygularını suiistimal ederek dilencilik yapan ve çoğu şehir dışından gelen dilencilere göz açtırılmıyor.

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, merkezde bulunan cami önleri ile İnönü, Kışla ve Hastane caddeleri ile Yeni Devlet Hastanesi civarında zabıta ekipleri tarafından dilencilere dönük yapılan operasyonda 12 dilenci, ekipler tarafından toplanarak Merkez Zabıta Karakolu'na getirilerek haklarında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapıldı.

2014 YILINDA 110 DİLENCİYE 18 BİN LİRA CEZA UYGULANDI

Konu hakkında konuşan Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir, Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak 2014 yılı içerisinde toplam 110 dilenciye cezai işlem uygulandığını ve yaklaşık 20 bin TL ceza kesildiğini bildirdi. Demir, “Bilindiği gibi dilencilik artık organize bir sektör haline geldi. Vatandaşlarımızın insani ve manevi duyguları, çeşitli yöntemlerle suiistimal ediliyor.

Yaptığımız araştırmalarda dilencilerin tamamına yakınının değişik illerden Malatya’mıza geldiklerini ve dilenciliği bir meslek haline getirdiklerini tespit ettik. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Hemşerilerimiz de bu suiistimallere alet olmamalı” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 619
Bu Ay : 3103
Toplam : 3103

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom