Bağımlılıkla Mücadele ile İlgili Sunum Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele Platformu (BAM) öğrencilere sunum yaptı.

Bağımlılıkla Mücadele ile İlgili Sunum Yapıldı Malatya Haber

Bağımlılığın her türlüsüne karşı mücadele sloganı ile hareket eden Malatya'da bir çok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği kısa adı BAM olan Bağımlılıkla Mücadele Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri, Tecde Eğitim ve Kültür Derneği öğrencilerine bağımlılıkla mücadele konusunda bilgiler verdiler.

Tecde Eğitim ve Kültür Dernek binası salonunda gerçekleştirilen sunuma, Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Tecde Eğitim ve Kültür Dernek Başkanı Ramazan Meşe ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte öğrenciler katıldı.
BAM Yönetim kurulu üyesi Hakan Hadiç, yaptığı konuşmada, “Bizler bağımlılıkla mücadele platformu mensupları olarak, toplumumuzda meydana gelen sosyal çöküntüye ahlaki yozlaşmaya dur diyebilmek için gençlerimizin, internet, cep telefonu, televizyon dizisi, içki, kumar, uyuşturucu madde, sigara bağımlılığı olmaması için gelecek nesillerimizin zehir tüccarlarının kölesi olmamaları için bir seferberlik başlattık.

BAM olarak 1 Mart Pazar günü kalabalık bir toplulukla Bağımlılığa Hayır Yürüyüşü ile mücadeleye start verdik. Mücadelemiz sadece yürüyüşle sınırlı olmamakla beraber Platformumuzun almış olduğu karar doğrultusunda yıl boyunca çeşitli zamanlarda okul, dernek ve çeşitli platformlarda bilgilendirici toplantılar ve sunum yapacağız. Bu gün ilk olarak Tecde Eğitim ve Kültür Dernek binası salonunda bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Hakan Hadiç sözlerini şöyle tamamladı: 

“Bağımlılığın ilk adımı sigaradan başlıyor ve sonrasında çeşitli zararlı alışkanlıklarla devam ediyor. Bağımlılık sadece uyuşturucu maddeler değildir. Bağımlılığın her türlüsü zararlıdır. Son yıllarda artan teknoloji bağımlılığı bugün gençlerimizi hantallaştırmış adeta dünyasından koparır hale getirmiştir. İnternet bağımlılığıyla birlikte gelişen sosyal medya bağımlılığı gençlerimizi esir etmiştir. Biz BAM olarak insan sağlığına zararlı her türlü bağımlılığa karşı bir mücadele başlattık.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 22
Bugün : 938
Bu Ay : 3482
Toplam : 3482

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom