Ak Parti Tek Başına Mücadele Ediyor

AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, AK Parti'nin çözüm sürecinin başarıya ulaşması için tek başına mücadele ettiğini söyledi.

Ak Parti Tek Başına Mücadele Ediyor Malatya Siyaset

Tüfenkci, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimin Türkiye için büyük önem taşıdığını ifade etti. Tüfenkci, Türkiye'nin önemli bir dönemeç olduğunu ifade ederek, "AK Parti olarak sadece tek başına iktidar olmak istemiyoruz.

Anayasa'yı değiştirebilecek bir çoğunlukla iktidar olmak istiyoruz. Bu çoğunluğu yakalamak içinde bütün arkadaşlarımızın, belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin, teşkilatlarımızın, AK Parti'ye ve Türkiye'ye gönül veren bütün arkadaşlarımızın da bu taşın altına elini koymasını istiyoruz" dedi.

"AK PARTİ TEK BAŞINA MÜCADELE EDİYOR"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kan akmaması için AK Parti'nin elini taşın altına koyduğunu dile getiren Tüfenkci, "Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için 2 senedir AK Parti tek başına mücadele ediyor. Gelinen süreçte görüyorsunuz ki HDP Eş Başkanı başka bir şey, grup başkan vekili başka bir şey söylüyor. Süreci baltalamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Biz istiyoruz ki, oraya giden para yatırıma dönsün. Akan kan durduğu gibi, istihdam alanları olsun.

AK Parti, bölgeye yatırım olsun ve istihdam sağlansın diye çabalıyor. Ama birileri akan kandan rant devşirdiği için, sürecin bu şekilde gitmesini, düzenin olmamasını, kamu otoritesinin olmamasını; feodal yapının devam etmesi noktasında, sokak teröründen medet uman partiler var. Bu doğuda HDP ise batıda da MHP. Çözüm sürecine katkı sunmadıkları gibi, gelinen süreci provoke etmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. 7 Haziran bir anlamda buna da bir cevap olacak" diye konuştu.

‘’PARALEL YAPILANMALARA KARŞI HAZIRLIKLI OLMAK GEREKİR’’

PPK’ya yapılan silah bırakma çağrısına değinerek, Türkiye’nin tarihinin en önemli günlerinden birini yaşadığını kaydeden Tüfenkci, ‘’Bu çağrı fiilen geçerli olduğu takdirde artık her şey tartışılabilir duruma gelecek. Silahların, şiddetin olmadığı, kanın dökülmediği, demokratik olgunluğun tavan yaptığı bir ortamda konuşmak mümkün. Ancak, silahlara vedanın konuşulduğu bu günlerde bilindik çevrelerin boş durmayacağını varsaymak gerekir. Başta ‘paralel örgüt’ unsurları olmak üzere, PKK içindeki paralel yapılanmanın planlarına karşı da hazırlıklı olmak gerekiyor.

Bütün bu tartışmalar çerçevesinde yeni anayasa ile birlikte gündeme gelecek olan başkanlık sisteminin önemi artık daha kritik. Silahların bırakılmasıyla birlikte başlayacak olan sürecin çok daha sağlam bir zeminde tartışılması, kararların ivedilikle alınabilmesi ve çözüm sürecinin nihayete ulaştırılması açısından başkanlık sistemi büyük önem arz ediyor. Bugünkü parlamenter sistemle, her yapılana ‘yok’ diyen bir muhalefetle çözüm sürecinde sonuç alınmasının zorluğu ortada’’ dedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci'ye başarılar diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 137
Bu Ay : 4566
Toplam : 4566

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom