Tarımsal Projeler Ele Alındı

Malatya’nın Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, ilçede tarım projelerinin arttırılması için girişimlerde bulundu.

Tarımsal Projeler Ele Alındı Malatya Haber

Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, İl MüdürüAli Selvi ile tarım, hayvancılık ve tarımsal desteklemelerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu.

Kaymakam Yosunkaya’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali Selvi, “Arguvan hem hububat tarımıyla, hem de hayvancılık olarak gelişmiş ilçelerimizden biri. İlçemizdeki üreticilerin Bakanlığımız hibe desteklemelerinden daha fazla istifade etmeleri için tüm kurumlar olarak üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. 2015 yılında Arguvan’ın bu pastadan daha fazla pay alması için İlçe Müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sayın Kaymakamımızın tarıma ve hayvancılığa önem verdiğini görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Arguvan İlçemizde uygulanacak tarımsal projelerimizde Sayın Kaymakamımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

Arguvan Kaymakamı SelçukYosunkaya ise, “Tarım ve hayvancılık bizim bölgemizin en önemli geçim kaynağı. Bu kaynağı arttırarak yaşam kalitemizi yükseltmek istiyorsak, yeni projelerle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteklemelerinden istifade etmemiz gerekiyor. Tarım ve hayvancılığı teknolojiye uygun ve daha kaliteli hale getirirsek aile bütçemize daha fazla girdi sağlarız. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz personeli çalışmalarını düzenli olarak yürütüyor. Sizlerin de destekleri ile Arguvan tarım ve hayvancılığını daha yukarılara taşıyacağımıza eminim” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 91
Bu Ay : 4457
Toplam : 4457

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom