Hikmet Anıl Öztekin Okurlarıyla Buluştu

Malatya Deniz Kitapevleri, 'Elif Gibi Sevmek' kitabında tasavvuf edebiyatı ile şiiri birleştiren Şair Yazar Hikmet Anıl Öztekin'i okurlarıyla buluşturdu.

Hikmet Anıl Öztekin Okurlarıyla Buluştu Malatya Haber

"Kimse duymasın, bilmesin diye sessiz ağlıyor insan bazen" diyerek, yaşadığı yoğun duyguları aktardığı kitapları satış rekorları kıran yazar Hikmet Anıl Öztekin, Malatyalı sevenleriyle buluştu. İlk kitabı "Elif Gibi Sevmek"in 2014 yılının en çok satan kitaplar arasında ilk sırada yer almasının ardından devamı olan "Elif Gibi Sevmek 2- Aşk-ı Tevekkül"ü yazan Hikmet Anıl Öztekin'in Malatya 3. Deniz Kitap Festivali’nin gerçekleştirdiği imza günü yoğun ilgi gördü.

Öztekin, kitabın gençler için televizyon ve sosyal medyaya alternatife dönüştüğünü belirtti. Birbirini seven iki genç; Hikmet ve Elif’in aşklarını İslami terbiye içinde kalarak yaşadığına dikkat çeken Öztekin, “Bunlar sohbetlere gidiyor, kitaplar okuyorlar. Elif hafız, Hikmet’e çok şey öğretiyor” diyor. Ancak bu aşkın ardından bir ayrılığın geldiğini bildiren Öztekin, “Ve Hikmet’in, o ayrılık ateşiyle birlikte, hani Şems gidince Mevlana’nın, Leyla’sından ayrı kalan Mecnun’un yanması gibi yanıyor. Ve o yangın asıl sevdiklerinin karşıdaki suret değil de, o perdenin ötesindekinin olduğunu görüyorlar. Yaşadıklarının Hak sevgisinin küçük kıvılcımı olduğunu anlıyor” diye konuştu.

Malatya Deniz Kitapevleri olarak bu tür kültür, sanat, edebiyat,okur-yazar etkinliklerine önem verdiklerini belirten Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, "Elif Gibi Sevmek kitaplarının yoğun ilgi gördüğünü biliyoruz. Kitap Festivaline Malatya halkının ilgisini de gördünüz. Periyodik olarak halkımız bu etkinlikleri takip ediyor. Etkinliklere güzel bir katılım gösteriyor. Sonuçlarından da son derece memnun kalıyor" şeklinde konuştu.
Öztekin'i alkışlarla karşılayan okurlar, ona kitaplarını imzalatırken hem birlikte fotoğraf çektirme hem de sohbet etme imkanı buldular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 326
Bu Ay : 6410
Toplam : 6410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom