BBP Adayları İle Seçime Giriyor

7 Haziran seçimleri öncesi milletvekili adaylarının belirlenmesi adına iktidar ve ana muhalefet partisi hummalı bir çalışma içerisine girerken meclis dışındaki diğer muhalefet partileri de seçim çalışmalarına hız verdi.

BBP Adayları İle Seçime Giriyor Malatya Siyaset

 Malatya Büyük Birlik Partisi’nde de aday adaylıklar açıklanmaya başlandı. BBP’nin en dikkat çekici aday adayı ise Malatya Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ederek siyasete atılan Turan Odabaşı oldu.

Bir otelde düzenlenen toplantı ile 3 Milletvekili aday adayının kamuoyuna tanıtan Malatya BBP İl başkanı İbrahim İşleyen, seçim startını verdiklerini ve her hafta 3 aday adayını kamuoyuna tanıtacaklarını söyledi. Daha sonra söz alan BBP MKYK Üyesi İbrahim Alagöz ise 81 ilde liyakatli adaylarla milletin karşısına çıkacaklarını dile getirerek “Şahsi çıkar hesabı yapmayan, çıkarları vatan millet olan, adam kayırma yapmayan içinde saygı ve sevgi olan adaylarla yola çıktık” dedi.

Hükümetin Orta Doğu’da Kürt Devletinin oluşturulmasına ses çıkarmadığını belirten Alagöz, bu duruma tepki göstererek BBP’nin iktidara gelmesi ile bunların son bulacağını söyledi. Daha sonra geçilen aday adayları tanıtımında Turan Odabaşı, Şefik Candemir ve Mehmet Tuğrul Ayda’ya BBP rozetleri takıldı.

Aday adayları adına bir konuşma yapan eski Emniyet Müdür Yardımcısı Turan Odabaşı, Ardahan doğumlu olduğunu ve babasının memuriyet hayatı nedeniyle Ankara’da büyüdüğünü söyledi. Polis kolejinden sonra bir çok ilde görev yaptığını belirten Odabaşı, son olarak Malatya’da Asayiş Şube Müdürlüğü ve sonrasında Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduğunu söyledi.

Artık birlik ve beraberliği düşünme zamanı olduğunu ifade eden Odabaşı, Büyük düşünme zamanı olduğunu söyledi ve kendisinin hedefinin ise İçişleri Bakanlığı olduğunu belirtti. Odabaşı’nın AK Parti Hükümetinden kurtulmak için de Saadet Partisi ve MHP ile ittifak yapabileceklerini dile getirerek “Sadece kendimizi anlatamamışız. Bunu da kapı kapı gezerek anlatacağız” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 749
Bu Ay : 2331
Toplam : 2331

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom