Vergi Bilincinin Yayılması Gerekiyor

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Vergi haftası kutlamaları çerçevesinde Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

Vergi Bilincinin Yayılması Gerekiyor Malatya Haber

Ziyarette konuşan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, “Vergi Haftası nedeniyle Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz ve Vergi Dairesi’nde görev yapan diğer bürokratlar cemiyetimizi ziyarete geldiler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde birtakım etkinlikler düzenlediler. Vergi bilincini aşılamak için bu tür haftalara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve bu anlamda başarılı çalışmalarda yapıldı” dedi.

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz ise, Vergi Haftası ile ilgili çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek, “Kamu kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik. Okullarda konferanslar düzenledik, öğrencilere dairemizi gezdirdik, MİYAD Sevgi Evlerini ziyaret ettik, çocuklarımızla ilgilendik ve onlarla eğlenceli saatler yaşadık, önümüzdeki hafta kan bağış etkinliğimiz olacak. Bu konuda Kızılay ile temas kurduk, dairemizdeki bütün personeller kan bağışında bulunacaklar. Mart ayı içinde hatıra ormanımızda ağaç dikeceğiz. Bugün de Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti ziyaret ettik” dedi.

Yapılandırma konusunda mükelleflerin yüzde 50’sinin yapılandırma için başvurduğunu anımsatan Poyraz, “Ancak oran düşük kaldı. Biz daha yüksek bir oran bekliyorduk. Başvuruda bulunan mükelleflerimizin ödeme oranları ise gayet iyi. Türkiye genelinde yaklaşık 43 milyarlık bir alacak yapılandırılmıştı. Bunun 13 milyarı ocak ayı içinde tahsil edildi. Malatya ve Türkiye genelinde başvuru yapanların tahsilat oranları iyi, inşallah sonraki taksitlere bu yansır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 815
Bu Ay : 1333
Toplam : 1333

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom