Doğanşehir'de Tarım Sigorta Anlatıldı

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde TARSİM, tarafından bitkisel ve hayvansal üretimde meydana gelecek olan kayıpların önlenebilmesi ve zararların asgariye indirilmesi için yapılacak olan sigortanın önemi anlatıldı.

Doğanşehir'de Tarım Sigorta Anlatıldı Malatya İlçe

Doğanşehir Belediyesi Düğün Salonunda yapılan toplantıya çok sayıda çiftçi katıldı. TARSİM Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak ve Bölge Müdür Yardımcısı Meriç Özdemir tarafından toplantıda tarımsal üretimi tehdit eden doğal riskler nedeniyle meydana gelebilecek olan kayıpların üreticilerin gelir dalgalanmalarını önlemek ve üretim faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi için 6363 sayılı yasa gereği Kurulan Sigorta havuzu TARSİM in üreticiye sunduğu hizmetler ve katkılar anlatıldı. Toplantıda Üreticilerin sigorta poliçelerini özellikle okumaları ve risk durumlarına göre ürünlerini sigortalamaları gerektiği vurgulandı.

Toplantıda üreticilerin sorduğu sorulara da cevap verilerek özellikle çiftçilerin sigorta kapsamına giren ürünleri konusunda mutlaka gelip danışmaları ve yetkililerden yardım istemeleri istendi. 2015 yılı uygulamaları, hasar organizasyonu, poliçe düzenlerken dikkat edilecek hususlar ve poliçe son kabul tarihleri hakkında bilgi verdi, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Daha sonra toplantıya katılan katılımcılara TARSİM tarafından hediyeler dağıtıldı.

Toplantıya Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şevket Başyiğit, Doğanşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şerif Çetintaş, Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, Doğanşehir Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fikret Aslan, Ziraat Bankası Doğanşehir Şube Müdürü Vasfi Demir ile üreticiler ve muhtarlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 855
Bu Ay : 2384
Toplam : 2384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom