Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Sütlüce Mahallesinde devam eden mezarlık bakım çalışmalarını ve Göktarla-Kırkpınar Mahalleleri arasına yapılan berkitme yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesinin saha çalışmalarına büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar ile Sütlüce Mahallesinde devam eden mezarlık bakım çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışanlardan bilgi aldı.

İncelemeler esnasında değerlendirmede bulunan Pola, "Büyükşehir Belediye Meclisimizin aldığı kararla kırsal mahallelerde bulunan mezarlıkların bakımı ilçe Belediyelerine verildi. Bu çerçevede biz Yeşilyurt Belediyesi olarak Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ve Fen İşleri Müdürlüğümüzün birlikte çalışmalarıyla mezarlıkların temizliğini yapıyoruz.

Ayrıca mezarlıklarımıza ağaç dikim çalışmalarını da başlatmış bulunuyoruz. Bugün arkadaşlarımız, Sütlüce mahallemizin mezarlığının temizliğini yaptılar. Ekiplerimiz şuan ağaçların budama işlerini de gerçekleştiriyorlar. Bizler de arkadaşlarımızı ziyaret ettik ve yapılan çalışmaları yerinde görmek istedik. İnşallah bütün kırsal mahallelerde ki mezarlıklarımızın hepsinin bakımını gerçekleştireceğiz" dedi.

GÖKTARLA-KIRKPINAR BAĞLANTI YOLU AÇILDI

Sütlüce Mahallesinde ki incelemelerin ardından Göktarla ve Kırkpınar mahalleleri arasına yapılan berkitme yol açma çalışmalarını da yerinde inceleyen ve Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgi alan başkan Polat, "Kış ayları asfalt çalışmalarının duraksadığı bir dönemdir. Havanın soğuması bizim asfalt üretimimizi sınırlamıştı. Ama biz bu süreci satabilize yol açma çalışmalarına yoğunlaşarak hiç ara vermeden çalışmalarımızı devam ettirdik. Aralık, Ocak ve Şubat ayları içerisinde Dilek, Tohma, Samanlı, Kırkpınar ve bu bölgelerimizde çok yoğun bir şekilde stabilize yol açma çalışmalarını gerçekleştirdik Şimdi ekiplerimiz bu bağlantı yolunu yapıyor.

Elbette ki baharla birlikte berkitme yol açma çalışmalarımız hız kesecek ama bu seferde asfalt çalışmalarını süratli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Ben yeni bağlantı yolunun ve yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom