Kutlu Yürüyüş Gecesi Düzenlendi

Ülkemiz maalesef ölümlü iş kazalarında Avrupa'da birinci, Dünya'da ise üçüncü sıradadır. Bu rakamlara göre Afrika'nın az gelişmiş ülkelerinde bile ülkemizden daha az ölümlü iş kazaları meydana gelmektedir.

Kutlu Yürüyüş Gecesi Düzenlendi Malatya Kültür-Sanat

Türkiye Ülkücü İşçiler Derneği tarafından düzenlenen Kutlu Yürüyüş gecesi büyük ilgi gördü. 

Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen geceye Türkiye Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Hakan Kandemir, Ülkücü İşçiler Dernek Kurucularından Salih Dilek, Malatya Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Şevket Keskin, MHP İl Başkanı Hacı Mehmet Demirkaya, İşadamı Reşat Erdoğan, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı M.Ali Kaya, MHP Milletvekili Aday Adayı Arif Yıldız, MHP İlçe Başkanları, MHP Eski İl Başkanı Ömer Ekici, Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca, MHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülay Çoşkun, sanatçı Atilla Yılmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Kongre Kültür Merkezi Müdürü Gülhan Haliloğlu'nun okuduğu Kuran-ı Kerim ile başladı.

Malatya Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Şevket Keskin yaptığı açış konuşmasında, "İşçinin fıtratında çalışmasının karşılığında evine ekmek götürmek, çocuklarının okul ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak ve insanca yaşam hakkı var, ama alınmamış önlemler yüzünden ölmek yok, sakat kalmak yok, bu ne fıtrat nede kaderdir düpedüz cinayettir " dedi.

Ülkücü Hareketin tekrar şahlanmaya hazır olduğunu söyleyen Ülkücü İşçiler Dernek Kurucularından Salih Dilek ise, "Türkiye’nin her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanarak Türk'ün vatanı olan Anadolu'yu dün Sovyetlerin işgalinden kurtaran ve insanlık tarihine yön veren ülkücü hareket bugün tekrar görevinin bilinci içerisinde tekrar şahlanmanın eşiğindedir" diye konuştu.

Türkiye'deki ölümlü iş kazalarının artmasının endişe verici boyutlara ulaştığını söyleyen Türkiye Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Hakan Kandemir ise, gecede yaptığı konuşmada bu konuya dikkat çekerken şunları söyledi:
"Günümüz itibariyle ülkemizde 12 milyon sigortalı işçi vardır, bu rakam ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 15'ine tekabül etmektedir. Fakat işçilerimizin sorunlarını ve problemlerine baktığımız zaman AK Parti Hükümetinin alın teriyle geçimini sağlayan bu büyük nüfusu ciddiye almadığını görmekteyiz. Ülkemiz maalesef ölümlü iş kazalarında Avrupa'da birinci, Dünya'da ise üçüncü sıradadır. Bu rakamlara göre Afrika'nın az gelişmiş ülkelerinde bile ülkemizden daha az ölümlü iş kazaları meydana gelmektedir" ifadelerini kullandı.
Gecede "Kutlu Yürüyüş" Programına katkı sağlayan isimlere plaket verildi. Program daha sonra Sanatçı Atilla Yılmaz'ın verdiği konser ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 718
Bu Ay : 2247
Toplam : 2247

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom