Malatya'da Eğitim Boykot Edildi

Malatya’da eğitimde yapılan düzenlemeleri protesto etmek için Eğitim-Sen’in çağrısı ile toplanan sendika ve Alevi örgütleri Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyerek siyah çelenk bıraktı.

Malatya'da Eğitim Boykot Edildi Malatya Haber

Malatya’da ofis kavşağında toplanan grup sloganlar eşliğinde milli eğitim müdürlüğü önüne yürüdü. Yürüyüşe Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şubesi, HDP ve CHP temsilcileri ile sendika üyeleri katıldı. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Seyhan Erdoğdu’da eyleme destek vermek amacıyla yürüyüşe katıldı.

Yürüyüş sırasında MHP il binası önünde kısa bir gerginlik yaşanırken güvenlik güçlerinin araya girmesi gerginlik büyümeden sona erdi. Daha sonra Milli Eğitim Binası önünde basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, “12 Eylül darbeci zihniyetinin günümüzde temsilcisi konumunda olan AKP iktidarı başta eğitim sistemi olmak üzere bütün alanlarda kendi siyasal ve ideolojik hedefleri doğrultusunda tekçi ve baskıcı otoriter uygulamalar üzerinden tüm topluma dayatmaktadır. Siyasi iktidar eğitimde bilimsel, laik ve demokratik ilke ve değerleri temel almak yerine farklı din mezhep ve kimlikleri yoksa sayan ayrımcı ötekileştirici politikalar hayata geçirmektedir” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından yürüyüşe katılan sendika üyeleri Milli Eğitim Müdürlüğü İl Binası önüne siyah çelenk bıraktı. Yürüyüş olaysız sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 18
Bu Ay : 1600
Toplam : 1600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom