Temel Beceri Ve Eğitim Merkezi Açılıyor

Büyükşehir statüsünden önce İl Belediyesi iken Basın Yayın Müdürü olarak görev yapan merhum Cemal Aslan’ın adını taşıyan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi, 4-7 yaş aralığındaki çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine önemli katkı sağlayacak.

Temel Beceri Ve Eğitim Merkezi Açılıyor Malatya Eğitim

Koyunoğlu Mahallesi’nde inşa edilerek hazırlanan Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi ile çocukların sportif etkinliklerle kendilerini ifade etmelerine yardımcı olunması amaçlanıyor. Merkez, çocukların fiziksel olarak kemik ve kas yapılarının güçlenmesine dönük sportif çalışmalar yaptırarak sinir-kas koordinasyonlarının gelişmesini sağlayacak. Sosyal olarak da özgüven ve karar verebilme becerisinin artmasına yönelik kazanımlar edindirecek.
Temel Beceri ve Eğitim Merkezi, 17 Şubat 2015 Salı günü saat 10.00’da düzenlenecek açılış töreniyle hizmete başlayacak.

BAŞKAN ÇAKIR: "MERKEZ, 2 ÖNEMLİ ÖZELLİĞE SAHİP"

Temel Beceri ve Eğitim Merkezi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu merkezin 2 önemli özelliğe sahip olduğunu söyledi. Başkan Çakır, “Temel Beceri ve Eğitim Merkezimiz, Malatya’da 4-7 yaş grubu çocukların fiziksel ve sosyal gelişimine yönelik yapılan ilk tesis olma özelliği taşıyor. Bu özelliğinin yanı sıra daha önce Belediyemiz, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken vefat eden merhum Cemal Aslan’ın ismini taşıması. Belediyemiz’e önemli katkılar sunan merhum Cemal Aslan’a Belediyemiz tarafından gösterilen bir vefa örneği olarak bu merkeze Belediye Meclis kararıyla ‘Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’ ismi verildi. Ben bu vesile ile merhum Cemal Aslan’ı tekrar rahmetle anarken, merkezimizin çocuklarımıza ve Malatyamız’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 904
Bu Ay : 4702
Toplam : 4702

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom