İlk Semt Pazarı Yeşiltepe'ye Yapılacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşiltepe Mahallesine yapılacak semt pazarı yerini ve yeni açılması planlanan yolları yerinde inceledi.

İlk Semt Pazarı Yeşiltepe'ye Yapılacak Malatya İlçe

Yeşiltepe Mahalle sakinlerine hizmet verecek semt pazarı çalışmalarını muhtarlarla birlikte yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, her mahalleye sabit semt pazarı yapmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Polat, “Amacımız, pazarcı esnafımızın daha sağlıklı şartlar altında hizmet verebilecekleri, vatandaşlarımızın da güzel ve hijyenik bir ortamda hizmet alabilecekleri mekânlar oluşturmak” dedi.  Başkan Polat; “Cadde ve sokaklara gelişi güzel kurulan semt pazarları, hem şehircilik anlamında, hem de günün şartlarına uygun olarak hoş bir görüntü oluşturmuyor. İnsanlarımızın daha hijyenik yerlerde alışveriş yapmalarını sağlamak ve esnafımızın daha sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmelerine imkan verebilmek için Yeşilyurt Belediyesi olarak, semt pazarı oluşturulmasına önem veriyoruz” dedi.

“İLK SEMT PAZARI UYGULAMAMIZI YEŞİLTEPE MAHALLEMİZE YAPACAĞIZ”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Belediyemizin arsası olan mahallerimizde bu alanları değerlendirecek, arsamızın olmadığı yerlerde ise istimlak etme yoluyla mahallerimize semt pazarı kazandıracağız” dedi.

 “İMARDA OLAN FAKAT AÇILMAYAN YOLLARI AÇARAK, STABİLİZESİNİ YAPACAĞIZ”

Başkan Polat, Yeşiltepe Mahallesinde bulunan ve imarda yol olarak gözüken alanların olduğunu belirterek, “en kısa sürede bu alanlarda yol açma çalışmasının başlatılacağını” söyledi.  Mahalle Muhtarlarının tespit ettiği sorun, sıkıntı ve taleplerle ilgili olarak yerinde inceleme yapan Başkan Polat vatandaşlarla sohbet etti.

 “AİLE HEKİMLİĞİ İÇİN ESENLİK YER TAHSİS EDECEK”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın Yeşiltepe ziyaretinde, Muhtarlar ve mahalle sakinleri aile hekimliğinin hizmet vereceği yer taleplerinde bulundu. Aile hekimliğinin uzak bir mesafede hizmet verdiğini ifade eden Yeşiltepeliler, Aile Hekimliği hizmetinin nüfus yoğunluğunun olduğu bölgede faaliyet göstermesi için Sağlık İl Müdürlüğü ve ilgili Aile Hekimi ile görüştüklerini ifade ettiler. Başkan Polat’a yer tahsisi konusunda yardımcı olmalarını istediklerini ifade ettiler. Hizmet vermeye başladığı andan itibaren bölgeyi bir cazibe merkezi haline getiren Esenlik idari bina civarında yer talebinde bulunan Yeşiltepelilerin sorununa çözüm gecikmedi.  Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz’ı arayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, aile hekimliği için Esenlik Genel Müdürlüğü binasında uygun bir yer verilmesi noktasındaki düşüncelerini dile getirdi. Boyraz, “Bu konuda yardımcı olmak için çalışacaklarını, uygun bir yer ayarlayarak, aile hekimliğinin hizmet verebilmesi için yer tahsis edebileceklerini” ifade etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 77
Bu Ay : 2621
Toplam : 2621

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom