İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Battalgazi Belediyesi personeline yönelik “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verildi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, iş kazalarına dikkat çekerek, alınacak tedbirlerle iş kazalarının önlenebileceğini söyledi.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi Meclisi Salonu’nda gerçekleştirilen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ne, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sayın, Abdulvahap Şerefhanlı, daire müdürleri ve belediye personeli katıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, iş kazalarına karşı alınacak tedbirlerin çalışanlar açısında son derece önemli olduğunu belirterek, “İşyerinizdeki tedbir alma konusunda, hassasiyetinize dikkat edeceğinizi düşünüyorum. Hakikaten ülkemizde son zamanlarda iş sağlığı ve iş güvenliği anlamında gerçekten de yoğun bir çalışma var. Ama bunun karşılığında gerekli tedbirler ve önlemler alınmadığı için, yıllık ülkemizde 80 bin iş kazası olduğu karşımıza çıkıyor ve 1600’e yakın kişinin de iş kazalarında hayatlarını kaybettikleri önümüze çıkmaktadır. Yani bu kadar vahim bir tablonun olması ve üçüncü dünya ülkeleri kapsamında iş kazaları anlamında Türkiye’nin değerlendirilmesi, hem Türkiye açısından hem işverenler açısından, hem de kamu açısından olumsuz bir imaj oluşturmaktadır. Bu anlamda bizler de, iş yeri ve işverenler olarak iş yerlerimizde gerekli tedbirleri almak gibi bir sorumluluk içerisindeyiz. Bu sorumluluğun en güzel şekilde yerine getirilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekiyor. Tedbir almak tazminat ödemekten daha önemlidir. Daha da önemlisi alınacak tedbirle, bir hayat kurtarmanın veya vücut azalarının herhangi birinin işlevsiz hale gelmesini önlemektir. O zaman bu sorumluluğun vebali altında ezilmemiz için gerekli tedbirleri çalıştığımız iş kollarında alma noktasında gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekiyor” dedi.

İş Güvenliği Uzmanı Ayşe Boztaş ise, Battalgazi Belediyesi personeline “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” konusunda bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 884
Bu Ay : 1619
Toplam : 1619

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom