Yeni Başkan'dan Suç Duyurusu

Pazar günü gerçekleşen MHP Malatya İl Kongresi’nde 242 oyla il başkanı seçilen Mehmet Erdem, aradaki farkın daha fazla olması gerektiğini savunarak seçim kuruluna başvurdu.

Yeni Başkan'dan Suç Duyurusu Malatya Siyaset

 Erdem’in bu başvurusunun hemen ardından ise seçimi 2 oy farkla kaybeden Hakan Er de seçim kuruluna başvurarak yönetim listesinde usulsüzlük olduğunu iddia etti. 

Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Malatya Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresi sonrası itirazlar peş peşe geldi. 242 delegenin oyu ile yeni İl Başkanı Seçilen Mehmet Erdem, bugün mesai saatinin başlamasıyla birlikte Malatya Adliyesi’ne giderek İl Seçim Kuruluna başvurdu. Erdem şikayet dilekçesinde seçimlerde çok fazla oy farkı beklediklerini belirterek karşı tarafın mühürsüz listeleri sandığa attığını iddia etti.

İl Başkanı seçilen Erdem’in Seçim Kuruluna başvurusunun hemen ardından 2 oyla başkanlık yarışını kaybeden Hakan Er’de kongreye itirazda bulundu. Normalde seçime itirazı düşünmediklerini ifade eden Er, parti tüzüğünde yer alan ‘kongresi yapılmayan bölgeden bir üst kongreye delege yazılamaz’ hükmüne rağmen teşkilatı bulunmayan Kale ve Arguvan ilçelerinden toplam 2 delegenin listeye yazıldığını belirterek seçimlerin iptalini istedi.

Her iki başvuru sonrası ise İl Seçim Kurulu’nun itiraz süresi olan 10 Şubat’tan sonra toplanıp itirazları karara bağlaması bekleniyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 182
Bu Ay : 805
Toplam : 805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom