Okullara Süt Dağıtımı Başladı

2014-2015 öğretim yılının ikinci dönemi bugün başladı. Eğitimim döneminin başlaması ile beraber öğrencilere Okul Sütü Projesi kapsamında sütleri de dağıtılmaya başlandı.

Okullara Süt Dağıtımı Başladı Malatya Haber

İkinci eğitim yılının başlaması ile proje kapsamında öğrencilere süt dağıtımı da başladı. Malatya Derme İlkokulunda düzenlenen süt dağıtım törenine Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Murat Demir’de katıldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Demir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ulusal süt konseyinin de katkıları ile 2. dönemin başında öğrencilere süt dağıtmaya başladıklarını söyledi. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün öğrencilere süt dağıtımı yapılacağını belirten Demir, “Geçen yıl 55 bin ton civarında süt dağıtımı yapılmıştı bu yılda yaklaşık olarak 55-56 bin ton civarında süt dağıtımı yapılacak” dedi.

Malatya’da proje kapsamında 62 bin 588 öğrenciye ücretsiz süt dağıtımının yapılacağını belirten Demir, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Manisa’da verdiği talimat ile İncir ve kuru üzüm de ilerleyen günlerde dağıtımının yapılacağını söyledi. Bunlarla birlikte kayısının da dağıtımının olması için müjdeli haberi beklediklerini söyleyen Demir, bunun Malatya’ya da katkısının olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından ise Kaymakam Yılmaz ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Demir öğrencilere süt dağıttı. Kaymakam Yılmaz dağıtım sırasında öğrencilerle birlikte süt de içti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 265
Bu Ay : 1000
Toplam : 1000

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom