Bu Yollarda İki Araç Geçemezdi

Büyükşehir Belediyesi Hacılar, Şeyhler, Sırakoz, Çukurkaya ve Yazı Mahallelerini Darende’ye bağlayan 10 km.lik grup yolunda yol genişletme, bakım ve onarım çalışmaları yapıyor.

Bu Yollarda İki Araç Geçemezdi Malatya İlçe

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DARENDE’DE 10 KİLOMETRELİK GRUP YOLUNU STANDARTLARA UYGUN HALE GETİRİYOR

Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, İlçeler Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında Tohma Vadisi içinde geçen grup yolunda keskin virajlar düzeltilirken, tehlikeli kayalar ise temizlendi.

İki aracın yan yana geçemediği, yüksek kanyonların bulunduğu, grup yolunda bölüm bölüm yol genişletme çalışmasıda yapan Büyükşehir Belediyesi 4 metre genişliğindeki yolu 7 metreye çıkardı.

Çalışmaların büyük bir kısmını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte grup yolunda asfaltlama çalışmaları yapacak.

Başkanvekili Durmuş Doğan’dan, Başkan Çakır’a teşekkür

Çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Darende Belediye Başkanvekili Durmuş Doğan, Hacılar, Şeyhler, Sırakoz, Çukurkaya ve Yazı mahallelerinin Darende’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu belirterek, 5 mahalleyi Darende’ye bağlayan grup yolunun geçmişte çok dar ve tehlikeli olduğunu söyledi.

Grup yolunun Tohma Vadisi içinden geçtiğini vurgulayan Doğan; Yolumuz çok keskin virajlı, her an düşecekmiş gibi duran kayalarla çevriliydi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın destekleriyle yolumuzda bu tehlikeler aza indirildi. Grup yolumuz en çok yaz aylarında kullanılıyor. 5 Mahallemiz de yaşayan insanların büyük bir bölümü gurbetçi. Bu yolun genişletilmesiyle birlikte ulaşım daha rahat olacak. Darende Belediyesi olarak gerekli desteği verdik. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtar Kaçaman: Turistlik yapıya sahip vadimiz, yapılan çalışmalarla daha da güzel oldu

Yolun eski halinin çok tehlikeli olduğunu ifade eden Sırakoz Mahalle Muhtarı Hatem Kaçaman, grup yolunda birçok kez kazalar meydana geldiğini söyledi.

Grup yolunda eskiden iki aracın geçemediğini belirten Kaçaman; Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatlarıyla yolumuz şuan yapılıyor. Yolumuz çok dar ve virajlıydı. Aynı zamanda uçurum tehlikesi ile büyük kayaların düşme tehlikesi vardı. Bunların hemen hemen hepsi temizlendi. Yol genişletme çalışmaları yapıldı. Turistlik bir yapıya sahip vadimiz, yapılan bu çalışmalarla daha da güzel oldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 851
Bu Ay : 15027
Toplam : 15027

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom