MHP Erdemle Yola Devam

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Kongresinde seçimleri Mehmet Erdem kazandı. Mehmet Erdem, Yaşar Çerçi zamanında ESENLİK genel müdürlüğü, ve ardından MHP'den Adıyaman Belediye başkanlığı yaptı.

MHP Erdemle Yola Devam Malatya Siyaset

 Kongreye katılan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, yaptığı konuşmada çözüm süreci ile ilgili “Bin yıldan beri birlik beraberlik içerisinde yaşamışız. Kız almışız kız vermişiz. Ticaret yapıyoruz. Birbirimize kenetlenmişiz. Uğraşmasınlar boş yere bizi parçalayamayacaklar bizi ayıramayacaklar” dedi. 

Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen il kongresine MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, İşadamı MHP milletvekili aday adayı Reşat Erdoğan, Mevcut il başkanı Hacı Mehmet Demirkaya, Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca, eski il başkanı Arif Yıldız, Adıyaman İl Başkanı Osman Aslan ile çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede Divan Başkanlığına seçilen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmasında Hükümeti eleştirerek “Bilmediğimiz çok şeyi öğrendik bu iktidar döneminde en önemlisi 36 etnik parça varmış. Bu ülkede biz bunu bilmiyorduk. Bunlardan öğrendik. Ülkeyi parça parça etmeye çalıştılar. Ama beceremeyecekler” dedi.

1984 yılından beri Türkiye’de bir terör sorunu olduğunu ifade eden Dedeoğlu, bu süreçte binlerce insanın öldüğünü yine aynı şekilde binlerce şehit verildiğini söyledi. Bu süre zarfında iktidara gelen her hükümetin terör örgütü ile hem mücadele ettiğini hem de müzakere yaptığını kaydeden Dedeoğlu, “Doğu’nun bir özerkliğe kavuşması Doğu’nun başka birilerinin eline geçmesi dünyadan aldıkları talimatla bir projeyi uygulamaya çalışıyorlar.

Sizlerin huzurunuzda temenni ediyorum ki bunu gerçekleştiremeyecekler bunu yapamayacaklar. Neden çünkü Türk milleti çok büyük bir millet, Türk milleti bu konularda ne badireler atlatmış. Bunları da atlatır. Bu hükümette gelir geçer. Ama istiyoruz ki ülkemize 77 milyon milletimizin fazla zarar vermeden geçip gitsinler. Ve yaptıklarının mutlaka hesabını versinler” şeklinde konuştu.

MHP olarak hiç kimseyle bir problemlerinin bulunmadığını söyleyen Dedeoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hiç kimseyle bir sıkıntımız yok. Bu coğrafyada yaşayan 77 milyon insan bizim vatandaşımızdır. Bizim insanımızdır bunun dışında bir şey düşünmek mümkün değil. Neden değildir. Biz akraba olmuşuz. Bin yıldan beridir birlik beraberlik içerisinde yaşamışız. Kız almışız kız vermişiz. Ticaret yapıyoruz. Bir birbirimize kenetlenmişiz.

Uğraşmasınlar boş yere bizi parçalayamayacaklar bizi ayıramayacaklar. Biz eskiden olduğu gibi tek bayrak altında ve Türk milleti olarak 77 milyon insan olarak bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz.”
Malatya ile Kahramanmaraş’ın en büyük ortak özelliklerinden birinin de kayısı problemi olduğunu belirten Dedeoğlu, TBMM’de bu sorun için mücadele ettiğini söyledi. AK Parti iktidarının şu ana kadar kayısı sorununu çözmek için hiç bir şey yapmadığını savunan Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milliyetçi Hareket Partisi’nin para ile pulla hiçbir işi yok bize milletin sevgisi yeter.

Bize bayrak sevgisi yeter. Bunlarla bizi kandıramazlar. Bu ülkeyi nereye götürdüklerini uçurumun ucundan nasıl yuvarladıklarını evet uçurumun ucunda değil uçurumun ucundan nasıl yuvarladılar. Şimdi hep beraber göreceğiz. 7 Haziran 2015 de milletvekilliği seçimlerinden sonra Allah nasip edecek milliyetçi hareket Partisi’nin iktidarı ile beraber bu yaptıklarının hesaplarını tek tek verecekler.” 
Adaylardan Selahattin Eryılmaz’ın kongre öncesinde adaylıktan çekildiği açıklanırken daha sonra söz alan mevcut il başkanı Hacı Mehmet Demirkaya Cumhuriyet tarihinin en kötü en sıkıntılı en açmaz günlerinin yaşandığını dile getirerek “Kobani denilen yerde isyan provası düzenleyerek vatandaşımızın esnafımızın dükkânlarını kapattılar.

Yaktılar yıktılar talan ettiler. Okulları yaktılar tarumar ettiler, resmi dairelerin hepsini yaktılar, 40 vatandaşımızı öldürdüler yetti mi yetmedi, polisimizi askerimizi şehit ettiler yetti mi yetmedi. Bu bayrağın indirildiği yer Türkiye cumhuriyeti değil mi arkadaşlar” dedi.

Kongrede daha sonra söz alan adaylar delegelere seslenerek projelerini ve yapacaklarını anlattı. Adaylardan Mehmet Erdem, kongreye katılan herkese teşekkür ederek, MHP’nin yeniden iktidara gelmesi için çalışacaklarını söyledi. Mehmet Bitmez ise yıllardır MHP teşkilatında görev aldığını belirterek, delegelerden destek istedi.
Son olarak söz alan aday Hakan Er oldu. Er kamuoyunun büyüklerinin ve dava arkadaşlarının teşvikleri ile adaylığa talip olduğunu söyledi.

Er geçtiğimiz günlerde Ak Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun Cumhuriyete yönelik “90 yıllık reklam arası bitti” sözünü hatırlatarak bu senaryoları bozacaklarını söyledi.

Ülkede yaşanılan sürecin, ülkücülerin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülke idaresinde söz sahibi olmasının gerekli kıldığını dile getiren Hakan Er, “Ülkemizin kaderi, Türk milliyetçilerinin bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek milletimizin bekası doğrultusunda küheylanlar misali koşmasına bozkurtlar gibi hizmet etmesine bağlı bulunmaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından adaylar ve parti yöneticileri el ele sahneye çıkarak birlik beraberlik mesajları verdiler. 

2 OY FARKI İLE YENİ İL BAŞKANI MEHMET ERDEM

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Kongresinde seçimleri Mehmet Erdem kazandı. Erdem’in en yakın rakibini 2 oy farkı ile geçtiği öğrenildi. 

600 delegenin kayıtlı olduğu il kongresinde 242 oy ile Mehmet Erdem MHP’nin yeni il Başkanı seçildi. Erdem’i ise en yakın rakibi Hakan Er 240 oy ile takip etti. Kongrede yarışan diğer aday Mehmet Bitmez ise 31 oyda kaldı. Kongrede geçerli oy sayısı ise 513 olarak tespit edildi.

 

İŞTE MHP’NİN YENİ İL YÖNETİMİ

Mehmet Erdem başkanlığındaki MHP’nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu: 

Abdurrahman Yıldırım, Alaaddin Tosik, Aydın Pektaş, Ayhan Gönültaş, Celal Demirci, Cemal Güler, Çetin Şencam, Erdoğan Şener, Gökhan Gök, Gökhan Ulu, Hasan Onbaşıoğlu, Lütfi Kaya, Mehmet Deniz, Mehmet Kaplan, Mehmet Öztürk, Murat Tutlu, Mustafa Dağdelen, Nami Çobanoğlu, Rıfat Kozanoğlu, Suat Öz, Şevket Aldemir, Tanju Köksal, Turan Bölükbaşı ve Ülkü Emre.

MHP’nin yeni disiplin kuruluna ise  Ziya Gül, Dursun Emeksiz, İsmet Aslan, Mehmet Sait Akkaya seçilirken, MHP Üst Kurul Delegeliklerine ise  Mehmet Erdem, Adem Özbay, Arif Yıldız, M.Ali Kaya, Muzaffer Celebi, Hasan Şentürk ve Zekeriya Mişe getirildi.

HAKAN ER’İN YÖNETİM LİSTESİ

MHP İl Başkanlığını 2 oy farkla kaybeden Hakan Er’in yönetim kurulu listesinde ise şu isimlerde bulunuyordu;  
Şemsettin Tüdün, Murat Çetin, Sevim Yalınkılıç, Alper Çitil, Onur Demez, Vahap Murat, R. Metin Palancıoğlu, Mehmet Erton, Sami Kırteke, Nurettin Korkmaz, Ahmet Kazgan, Yalçın Yalçın, Ferhat Ziya Öz, Gazi Sarıbaş, Arif Şahin, Reşit Korkmaz, Kemal Tunç, Ahmet Aslan, Hacı Kalkan, Turan Bölükbaşı, Yasin emekli, Yılmaz Keleş, Hacer  Tombul ve Hacı Ali Güler.

Disiplin Kurulu’nda  Veysel Tutlu, Ertük Kıtlık, Börteçine Onur, Bülent Bayram, Ahmet İlhan, Mahmut Çelik, Naim Ayhan, Üst Kurul Delegeliği listesinde ise  Hakan Er, Saime Palancıoğlu, İzzet Sarıbaş, Gökhan Şahin, Ramazan Öztürk, Yusuf Ertaş ve Hulusi Tokgöz.  


MEHMET BİTMEZ’İN YÖNETİM LİSTESİ

Genel kurulda 31 oy alan Mehmet Bitmez’in yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer alıyordu: 
Emre Kaya, Turan Bölükbaşıoğlu, Übeyt Akçin, Hasan Zincirkıran, Kazım Varol, Yılmaz Ekici, Emin Yeşilyurt, Abidin Zeybel, Mehmet Uğur, Hakan Karaca, Cahit Aras, Ali Durak, Ekrem Ergöç, Mustafa Güzel, Orhan  Alkan, Alper Gürsoy, Memet Güldaş, Celal Özkılıç, Gökhan Gök, Murat Balıkçı, Veysel Karacay, Ramazan Uğur, Ece Budan ve Ömer Bakan.


Disiplin Kurulu’nda  Selahattin Akçınar, Necmettin Levent, Abdullah Akyol ve Hasan Dalkılıç, Üst Kurul Delegeliği listesinde ise  Mehmet Bitmez, Fazlı Osma, Ali Biliçi, M. Ali Kaya, Sami İlhan, Gökhan Şahin ve Sami Kaya yer aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom