Tecde Mezarlığına Bakım Yapıldı

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinin Tecde mahallesindeki mezarlıklar içindeki çam ve dut ağaçlarının Yeşilyurt Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından budamaları yapıldı.

Tecde Mezarlığına Bakım Yapıldı Malatya İlçe

 Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne teşekkür ederek “Mahalle mezarlıkları aynı zamanda mahalle kültürünün bir parçasıdır. Mezarlıklar şehrin ve mahallenin nefes alacağı yeşil alanlardır. Betonlaşmanın alabildiğine yaygınlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Mahalle içerisindeki mezarlıklar çam ve çeşitli ağaçlarla yeşilliğini korumaktadır.

Tecde mahallemizde Şentepe, Göl, Yukarı ve aşağı mezarlık ismiyle dört yerde mezarlığımız bulunmaktadır. Bu mezarlıklarda bulunan çam ve çeşitli ağaçlar Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından budanarak temizliği yapılmıştır. Budanan ağaçlardan çıkan odunlar maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahiplerine yakacak olarak dağıtılmıştır. Ayrıca, mezarlık içerisinde bulunan kurumuş ağaçlar sökülüp yerine yeni fidanların dikimi yapılacaktır” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 658
Bu Ay : 7804
Toplam : 7804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom