PFDK'ya Sert Eleştiriler

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yeni Malatyaspor’a PFDK tarafından verilen cezaları sert bir dille eleştirdi.

PFDK'ya Sert Eleştiriler Malatya Spor

 Yeni Malatyaspor’un ayak oyunlarıyla yenilmek istendiğini kaydeden Ağbaba, "AKP Milletvekillerimiz iyi ki federasyon yetkilileriyle görüşmüşler. Yoksa takımı ligden atarlardı herhalde. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Yeni Malatyaspor - Tokatspor maçından sonra yaşanan olaylar nedeniyle Yeni Malatyaspor'a 1 maç saha kapatma, 1 maç da kendi sahasında seyircisiz oynama, takım başkanı Adil Gevrek ile Asbaşkan Nusret Öncü'ye 440'ar gün hak mahrumiyeti cezası vermesi tepkilere neden oldu.
Maçın hemen ardından yaşanan haksızlıklara ‘yeter artık’ diyerek tepki gösteren ve konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, PFDK tarafından verilen cezanın kabul edilemez nitelikte olduğunu belirtti.

Malatya’nın içinde bulunduğu durumun Yeni Malatyaspor’a yapılanlara bakılarak net bir şekilde görüleceğini vurgulayan Ağbaba, “Malatya’nın hayatın her alanında kaybetmeye mahkum edildiğini yıllardır dile getiriyoruz. Sağlık, eğitim, istihdam, sosyal yaşam gibi alanlarda alt liglerde kalan Malatya, şimdi de sporda alt liglere düşürülmeye çalışılıyor. Sahipsizlik Malatya’nın en büyük problemi” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, “Hem hakem eliyle puanlarımız teker teker elimizden alınacak hem de bu yetmezmiş gibi üzerine çok ağır cezalar verilecek. Bunu anlamak ve kabul etmek mümkün değil" diye konuştu.

'Federasyon yetkililerimizle görüşmelerimiz devam ediyor' şeklinde açıklama yapan AKP Milletvekillerini de eleştiren Ağbaba, “İyi ki yetkililerle görüşmüşler. Yoksa takımı ligden atarlardı herhalde. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 560
Bu Ay : 4004
Toplam : 4004

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom