Siyasilerden Yeni Malatyaspor'a Destek

Yeni Malatyaspor’da son haftalarda yaşanan tartışmalı hakem kararlarına siyasilerden de tepki geldi.

Siyasilerden Yeni Malatyaspor'a Destek Malatya Spor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı Yeni Malatyaspor yönetimini ziyaret ederek, bundan sonraki süreçte destek sözü verdiler.

Nurettin Soykan Tesisleri’ndeki ziyarette, oluşan birlik ve beraberlik tablosundan dolayı teşekkür eden Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, “Malatya ortak değerimiz. Bu değerimizi korumamız için birilik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Bugün çok önemli bir destek gördük. Sayın vekillerimiz ve başkanımız bizi her zaman arayıp soruyor, ilgi gösteriyor ama bugün burada olmaları farklı bir kenetlenmeyi de sağlamış oldu. Takımımıza sahip çıktıkları için ben onlara teşekkür ediyorum. Son haftalarda gerçekten çok ciddi haksızlığa uğradık. Konya ve Tokat maçlarında puanlarımız gasp edildi. Bundan sonraki süreçte tüm siyasilerimizin desteğini bekliyoruz. Bu şehrin futbol geçmişine bakıldığı zaman hak ettiğimiz yerde değiliz. Biz federasyondan adalet istiyoruz. Malatyaspor misafirperver bir camiadır. Hakemin hataları hem futbolcuları hem de taraftarı gerdi. Yaşanan olaylar bundan kaynaklandı” açıklamasında bulundu.

KAHTALI: “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, “Malatyaspor’un büyük bir değer olduğunu biliyoruz. Bunun için zaten belediyemiz büyük bir destek veriyor. Siyasi olarak üzerimize düşen yapmaya razıyız. Malatyaspor’un hakkının korunması adına her şeyi yapacağız” dedi.

ÇAKIR: "ART NİYET ARIYORUZ"

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da hakem hatalarıyla ilgili sert konuşarak, “Art niyet arıyoruz” dedi.

Çakır, “Futbolcularımızı ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Şu anda ligin en favori takımıyız. Son haftalarda değil son yıllarda basiretsiz, çapsız yöneticiler hakemler tarafından hakkımız yeniliyor. Bu konuda TFF ve MHK’nin çok dikkat etmesi lazım. 2 milyonluk şehrin kaderiyle kimsenin oynaya hakkı yoktur. Bizler takımın maddi olarak takımın zaten yanındayız. Ama bunu tüm Malatyalıların sadece sözde değil de her şekilde destek olması lazım. Malatya’da güzel bir futbol sevgisi var. Bunu köreltmeye kimsenin hakkı yok. Biz ayrıcalık değil sadece hakların ve adaletin sahada tecelli etmesini istiyoruz. Biz futbolu futbol olduğu için seviyoruz. Bu takım yenilse de kazansa da bizim takımımız. Futbol yorumcuları gibi birilerine hakaret ederek kimseyi suçlamak istemiyorum ama artık art niyet arıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇALIK: “MALATYA HAKSIZLIK KARŞISINDA TEK YUMRUK OLUR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Malatya'nın haksızlık karşısında tek yorum olacağını belirterek, “Malatya’ya gelmemin en önemli nedeni Yeni Malatyaspor. Biz Malatyalılar kimsenin hakkını yemeyiz. Ama hakkımızı da kimseye yedirmeyiz. Eğer Malatyaspor sahada şampiyonluğu hak ettiyse ve başarılı gidiyorsa buna rağmen de hakem hatalarına kurban gidiyorsa biz bu sıkıntıları bertaraf etmek için Malatya’nın siyasileri olarak değil, bu takımın birer taraftarı olarak güç birliği yapmaya hazırız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Siyasi olarak değil taraftar olarak buradayız. Malatyaspor siyaset üstüdür. Muhalefet ya da iktidar fark etmez tüm partilerimizi ve STK’larımızı bu dönemde Malatyaspor’un yanında olmaya çağırıyoruz. Malatyaspor yöneticileri ve Başkanı Ankara’ya geldiğinde Spor Bakanımız ile bir araya geldik. Sorun ve sıkıntılarımızı o dönem ilettik. Ama son iki maçta takımımız hakem hataları yüzünden bir maçı 10, diğerini 9 kişi tamamladı. Hele de son karşılaşmadaki ikinci kırmızı kartın haksız yere gösterilmesi bizim kenetlenmemize vesile oldu. Her şer de bir hayır vardır. Hakem hataları bizi birleştirerek daha büyük bir güç yaptı. Haksızlık karşısında Malatya tek yumruk olur. Bunu herkes bilsin. Benim futbolcularımızdan bir isteğim var. Bu yıl doğrudan şampiyon olalım. Artık Play-off ile uğraşmayalım. Biz sizin zor gününüzde yanınızda olduk. Maçlara gelemememizin tek bir sebebi var. O da program yoğunlukları. Bu son olaylardan sonra ilk oynayacağımız maç olan Kartal maçında takımın yanında yer alacağım ve maçı statta izleyeceğim. Federasyon ve ilgili kurumlarla bir görüşmem oldu bunları burada detaylandırmaya gerek yok. Belki yarın Malatya’ya saha kapama cezası gelebilir, başkanımıza ceza gelebilir ama kimse bunları kafaya takmasın. Burada önemli olan şu fotoğrafımız. Buradan verdiğimiz mesaj bundan sonra yapılabilecek hataları engelleyecektir diye düşünüyorum. Hiç kimse Malatyaspor üzerinden siyaset yapmasın. Buradan hakem hatalarını da siyasilere yüklememek lazım” şeklinde konuştu.

“STAT BİTSİN, MALATYA BİR ÜST LİGE YÜKSELSİN”

Yeni stadın yüklenici firmasının iflas erteleme talebinde bulunması konusuna da değinen Öznur Çalık, “Yeni stadın yapımı konusunda Gençlik Spor Bakanı ve TOKİ ile görüştük. İflas erteleme istemişler. Zaten süreci yakından takip ediyoruz. Yüklenici firma zaten çalışmaları durdursa Bakanlığın bir başka ihaleye çıkma durumu var. Ama iş yavaşlattılar ve çalışmalar devam ediyor. Benzer problemleri Karahan Tüneli’nde de yaşıyoruz. Temennimiz stadyumumuz bitsin Malatyaspor’da bir üst lige çıksın” dedi.

“BU TAKIMIN MANEVİ DESTEĞE İHTİYACI VAR”

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Feyyaz Uçar ise takıma maddi destekten çok manevi desteğin lazım olduğunu belirtti.

Uçar, “52 yaşındayım, yıllarca üst düzey futbol oynadım 1. ligde, milli takımlarda forma giydim. Ama hayatımın hiçbir döneminde son iki haftada yaşadığımız hakem hataları kadar vahim olanı görmedim. O yüzden biraz agresif tepkiler gösterdim. Bugün siyasilerimizin burada bulunması benim için çok anlamlı. Takımın gerçekten buna çok ihtiyacı vardı. Maddi olarak sayın belediye başkanımız zaten her türlü desteği veriyor. Bu takımın biraz manevi desteğe ve medya desteğine ihtiyacı var. Burada çatlak sesleri ve muhalefeti bırakıp takıma destek olmak lazım. Tüm maçlarımıza sizleri bekliyoruz. Çünkü sizlerin orada olması, hakemi ve gözlemcileri etkileyecektir. En azından bu kadar kolay ve ucuz düdük çalmalarını engelleyecektir. Ben bizi yalnız bırakmayarak tesislerimize gelen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 267
Bu Ay : 3711
Toplam : 3711

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom