Ben Kimseye Küfür Etmedim

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un kulüp başkanı Adil Gevrek, geçen hafta Tokat maçında yaşanan olaylar ve takımdaki durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ben Kimseye Küfür Etmedim Malatya Spor

Nurettin Soykan Tesisleri’nde yönetim kurulu üyeleri Selim Pilten, Aziz Ayboğa ve İlyas Karaca ile birlikte kameralar karşısında geçen Adil Gevrek, Tokat maçında yaşananları, “Her işte bir hayır vardır. Belki de bu hadise birlik beraberliğimizi daha da pekiştirir” şeklinde yorumladı.

“ÖFKEMİZE YENİK DÜŞTÜK”

Deplasman takımlarına karşı her zaman en güzel misafirperverliği yaptıklarını kaydederek sözlerine başlayan Gevrek, “Tokat maçında bazı sıkıntılar yaşadık. Bizim de öfkemize yenik düştüğümüz anlar olmuştur. Her ne olursa olsun sabırlı olmamız lazım, sağduyulu olmamız lazım. Çünkü bazen öfkeyle kalkarsak zararla otururuz. Taraftarımıza da buradan sesleniyorum, sabırlı olsunlar. Bu tür oyunlara gelmesinler. Bazen öyle büyük haksızlıklar yapılıyor ki, ister istemez öfkemize yenik düşüyoruz. Demin de bahsettiğim gibi her şerde hayır vardır. İnşallah bu işin sonu da hayır olur” dedi.

“BEN TAKIMA İNANIYORUM”

Devre arasındaki takviyelerle takımı daha da güçlendirdiklerini belirten Adil Gevrek, “Ben bu takıma inanıyorum. Bu maçta da gördük bunu. 10 kişi kalmamıza rağmen 2-1 öne geçtik. 9 kişi kaldık 3-4 pozisyon yakaladık. Bu da çok sevindirici bir şey. Tabi sonuçta 9 kişi oynuyorsun. 9 kişiyle beraberlik de kötü sonuç değil" ifadelerini kullandı.

“SADECE ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ”

Tokat maçının hakemi Levent Balcı’nın yönetimiyle ilgili de konuşan Gevrek, “Biz hakemlerden bir şey istemiyoruz. Biz hakemlerden adaletli olmalarını istiyoruz. Burada adaletsizliğe maruz kalmayalım. Biz kimsenin hakkı bize geçsin de istemiyoruz. Ama bizim de hakkımızı yemesinler. İnşallah bundan sonra gelecek hakemler daha dikkatli olur. Bu şehir gerçekten bir havaya girmiş. Bir birlik var, bir beraberlik var. İnşallah bundan sonra daha dikkatli olurlar" şeklinde konuştu.

“HAKEM, RAPORUNA KÜFÜR ETTİĞİMİ YAZMIŞ”

Müsabakanın hakemi Levent Balcı’nın ağzından çıkmayan sözleri raporuna eklediğini belirten Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, “Ben raporu gördüm. Çok üzüldüm. Benim hayatım boyunca ağzımdan o tür kelimeler çıkmamıştır. Beni tanıyan bilir. Ama maalesef etmediğim lafları, etmediğim küfürleri yazmışlar. Buna anlam veremedim. 2,5 milyonu temsil eden bir kurumun başındayız. Yapmadığımız şeylerin yapmışız gibi gösterilmesi doğru değil. Bu bir iftiradır. Bu konuyla ilgili hukuki yollardan şikayetçi olacağım. Çünkü bir itibarsızlaştırma var" diye konuştu.

Adil Gevrek, Tokat maçı ve daha önceki birkaç maçta sahaya inmesiyle ilgili sorulan bir soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“Ben Keçiören maçında taraftarımızı sakinleştirmek için sahaya indim. Beni sahaya çağırdılar. Sahaya inmemiz de işe yaradı. Arkadaşlarımız biraz sakinleşti. Biz bu yüzden o maçta sahaya indik. Kavga için ya da başka bir şey için inmedik sahaya. Hiçbir zaman hakemle tartışmak ya da kavga etmek için sahaya inmedim. Tabi yine de tasvip etmiyoruz, doğru değil. Ama biz de etten kemikten yaratılmışız. İnsan bazen öfkesine hakim olamayabiliyor."

“ÖDÜL VARSA CEZASI DA OLMALI”

Futbolcuların saha içerisinde daha dikkatli davranmaları için bir ceza sistemi uygulayabileceklerini kaydeden Gevrek, “Hem yönetim olarak hem futbolcular olarak daha dikkatli olmamız lazım. Hiç kimsenin bu takıma zarar vermeye hakkı yok. Futbolcu kardeşlerimizin de yoktur. Hakemle girilen gereksiz diyaloglardan yenilen kartlar mutlaka cezalandırılacaktır. Nasıl ki bir ödül varsa, bunun cezası da olmalı" ifadelerini kullandı.

“GÖĞÜS VE KOL SPONSORLUĞUMUZ YARIM SEZONLUK”

Malatyalı iş adamları Muhammed Kılıç ve Celal Berktaş ile göğüs ve forma kolu sponsorluğu konusunda anlaştıklarını da kaydeden Adil Gevrek, “Malatyalı iş adamlarımız Muhammed Kılıç ve Celal Berktaş’a teşekkür ediyorum. Uzun süredir devam eden bir sponsor arayışımız vardı. İki iş adamımız da sezon sonuna kadar bize sponsor oldular. Gerçekten çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 946
Bu Ay : 2514
Toplam : 2514

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom