Geleceğin Yıldızları Yetişiyor

Yeni Malatyaspor alt yapı koordinatörü Levent Doğandemir, alt yapıdaki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Geleceğin Yıldızları Yetişiyor Malatya Spor

 Son bir sezonda profesyonel takıma birçok futbolcu gönderdiklerini kaydeden Levent Doğandemir, “Feyyaz Uçar döneminde 7 futbolcumuzu kampa gönderdik. Bu çocuklarımız alt yapıda çalışmalara devam ediyor. Bu sporcular gelişimlerini en iyi şekilde sürdürüyor. Alt yapı olarak bizim burada amacımız, Malatya futboluna ahlaklı, terbiyeli düzgün sporcular yetiştirmek. Biz alt yapıda yarışmacılıktan çok yetiştirmeyi tercih ediyoruz.

Yetiştirme taraftarıyız. Biz burada 1 sezonda 1 ya da iki futbolcumuzu yukarı verebilirsek, bizim için en büyük şampiyonluk budur. Bunu da doğru şekilde yaptığımıza inanıyorum. Şuanda Türk futbolunun en büyük kanayan yarası, alt yapılardan profesyonel takımlara futbolcuların çıkmamasıdır.

Yetenekli, genç futbolcular şuan Türk futbolunda bulunmuyor. Biz okulları tarıyoruz, köyleri tarıyoruz. Futbol okulumuz var. Kulüplerle işbirliği halindeyiz. Yetenekli çocukları hocalarımızla birlikte tespit edip Malatya futboluna kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda yönetimimiz bize büyük destek veriyorlar. Özellikle şuan alt yapının başında bulunan Hanifi Bey bize bu konuda inanılmaz destek veriyor. Alt yapıdaki çocukların üzerinde çok duruyor” ifadelerini kullandı.

Şuan devam eden akademi liglerinde Yeni Malatyaspor alt yapısı, U-14, U-15, U-16, U-17, U-18 ve U-19 kategorilerinde mücadele ediyor.

U-14 takımı bulunduğu Çukurova Grubu’nda lider durumda. U-15 takımı 8 puanla grupta en alttan ikinci sırada. U-16 takımı 8 puanla 7’inci sırada. U-17 takımı 16 puanla 6’ıncı sırada, U-18 takımı 6 puanla 8’inci sırada. U 19 takımı 13 puanla 4’üncü sırada.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 6183
Toplam : 6183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom