Reşat Erdoğan'dan Sazlılar Derneği'ne Ziyaret

İşadamı Reşat Erdoğan beraberinde İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Prof. Dr. Taner Tatar ve Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır ile birlikte Sazlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Reşat Erdoğan'dan Sazlılar Derneği'ne Ziyaret Malatya Haber

 Dernek Başkanı Mustafa Ceyran ve Mahalle sakinleri Derneğin Lokalinde ağırladıkları İşadamı Erdoğan büyük ilgi gösterdiler. Sazlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile mahalle sakinleri oldukça sıcak ve samimi bir havada geçen toplantı sırasında yaşadıkları sorun ve sıkıntıları İşadamı Reşat Erdoğan ile paylaştılar.

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır, Hoca Ahmet Yesevi ve Afet Evleri bölgesinin yardımlarda ve hizmetlerde hep geri kaldığını ifade ederek “Yer altı drenajımız eksik, doğalgazımız yoktur.

Gerekli müracaatlarımızı yaptık ama nafile sonuç alamadık. Bura sürekli dışlanan bir bölge haline geldi. Eğer adaylığınız netleşirse bu bölgede bulunan Hurdacılarla ilgili çalışma yapmanızı bekliyoruz" dedi.

Dernek Başkanı Mustafa Ceyran ise kendilerinin sadece seçimden seçime hatırlandığını ve sorunlarının çözüme kavuşturulmadığını belirterek dert yandı.

Mahalle sakinlerinin sıkıntıları dikkatlice dinleyen İşadamı Reşat Erdoğan ise bu bölgeyi her fırsat bulduğu sürece ziyaret ettiğini belirterek, “Sizin en büyük şansınız sorunlarınızla yakından ilgilenen ve gerekli yerlere müracaat eden muhtarınız Orhan Ünalır başta olmak üzere bazı isimler çok gayret sarf ediyorlar ancak buna rağmen bir şey yapılmadığı ortada” şeklinde konuştu.

Yetkililerin çevreyolu altındaki mahallelerde yaşanılan sorunları görmezden geldiğini dile getiren Erdoğan, “Yetkililer seçimden seçime geldikleri için gerekli hizmetlerde doğal olarak alınamıyor. Tabi ki buradaki insanlarımızın tavrı da önemli, seçim zamanı yaşanan onca soruna rağmen blok halinde onlara oy veriyorlar. Buradaki sıkıntılara cevabı yine bu yörenin insanı verecektir. İnşallah bundan sonra daha duyarlı olunur benim temennim bu yöndedir.

Bizim siyasetçilerin bir suçu yoktur onları şımartan onlara oy veren seçmenlerdir oy istemeye geldiklerinde yine alkışlıyoruz, izzet ikram had safhaya çıkıyor yarın buraya gelse yine aynısı olacak tabii ki onlarda bu tabloya bakıyor ve "Yapsak ta olur yapmasak ta " diyerek bildiklerini yapıyorlar. Burada mağdur olan yine burada yaşayan insanlar oluyor" şeklinde konuştu.

İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Prof. Dr. Taner Tatar ise, ihmal edilmiş mahalleler üzerine yaptığı çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.

Prof. Dr. Taner Tatar, "Bir sosyolog olarak yaptığımız çalışmalarda buraları ihmal edilmiş mahaller şeklinde tanımlıyoruz. Çalışma öyle şaşırtan sonuçlara ulaştı ki sadece ihmal edilmiyor aynı zamanda istismar ediliyor ve sömürülüyor. Sizin Malatya'ya verdiğiniz katkı sömürülüyor, o katkının karşılığında size hizmet gelmiyor" dedi.
Mahalle sakinlerinden bir tanesi, iş alımlarında haksızlık yapıldığını iddia ederken, "Benim oğlum üniversite mezunu iş bulamıyor burada rengine, dinine, diline, mezhebine göre iş veriliyor. Biz Sazlılar olarak ağzımızla kuş tutsak bize iş vermezler, hangi yönetim gelirse gelsin fark etmiyor bizden bir tane işçi yoktur kem gelirse gelsin eziliyoruz" diyerek yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 193
Bu Ay : 3991
Toplam : 3991

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom