Sürücüler Radar Eylemi Yaptı

Malatya’da sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup sürücü, son zamanlarda her sokakta radar uygulaması yüzünden mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı.

Sürücüler Radar Eylemi Yaptı Malatya Haber

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenerek toplanan bir grup vatandaş, trafik ekiplerinin son zamanlarda radar uygulamalarını artırmasına tepki gösterdi. Yeni belediye binası arkasında toplanan sürücüler, hız limitlerinin çok düşük olması nedeniyle her zaman radara düştüklerini ve bu nedenle de mağdur olduklarını savundular. Özel sektörlerde çalıştıklarını ve zamanında işleri yetiştirmek için bazı durumlarda hız yapmak zorunda kaldıklarını, bu nedenle de radara düştüklerini belirten bazı vatandaşlar, asgari ücretin neredeyse yarısını her ay cezalara ödediklerini iddia ettiler.

Grup, daha sonra konvoy halinde çevreyolunda 30 kilometre hızla Orduzu Pınarbaşı Kavşağı’na kadar gidip geri döndü. Polis ve trafik ekiplerinin de yakından takip ettiği eylem olaysız şekilde sona erdi.
Emniyet yetkilileri ise, radarların can güvenliği açısından gerekli olduğunu, geçtiğimiz dönemlerde çevreyolunda ölümlü kazaların sayısı 12 iken, radar uygulamalarından sonra bu sayının 1’e düştüğünü belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 283
Bu Ay : 7080
Toplam : 7080

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom