AFAD'a 18 Yeni Araç Eklendi

AFAD ve UNDP ortak projesi kapsamında Suriyelilerin bulunduğu illerde kullanılmak üzere alınan 18 yeni nesil arama-kurtarma araçlarından biri Malatya AFAD’a gönderildi.

AFAD'a 18 Yeni Araç Eklendi Malatya Yaşam-Sağlık

 Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü önünde düzenlenen tören ile yeni gelen arama-kurtarma aracı basına tanıtıldı. Yeni kurtarma aracı hakkında bilgiler veren AFAD Kurtarma Birim Şefi Mustafa Türker, kendilerine gönderilen hafif tonajlı arama-kurtarma aracıyla önemli bir eksikliğin ortadan kalktığını söyledi.

Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde 18 arama kurtarma teknisyeni, 1 şef ve 1 sağlık memuruyla Malatya ve bölgede arama kurtarma hizmeti verdiklerini belirten Türker, son gelen yeni aracın hızlı ve seri bir araç olduğunu söyledi. Arama-kurtarma ekipleri tarafından 2014 yılında 168 vatandaşın kurtarıldığını aktaran Türker, müdahale ettikleri olaylarda ise 38 vatandaşın hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Araç tanıtım programına katılan Vali Süleyman Kamçı ise, arama-kurtarma ekibinin 24 saat, göreve hazır bir şekilde beklediğini belirterek “İnşallah ekibimize hiçbir zaman görev düşmez düşüncesindeyiz. Çünkü büyük felaketler, deprem ve yangınlara müdahale ediyorlar. Umarım bu felaketler Malatya’da ve ülkemizde yaşanmaz” dedi.
Vali Kamçı’nın konuşmasının ardından yeni araçlar incelendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 855
Bu Ay : 2384
Toplam : 2384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom