İtfaiye Ekibi Bin 474 Olaya Müdahil oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2014 yılı içerisinde bin 205 yangın, 160 trafik kazası, 30 teknik kurtarma ile 26 Ormanlık, maki ve fidanlık yangını ile 47 su baskını ve 6 boğulma vakasına müdahale etti.

İtfaiye Ekibi Bin 474 Olaya Müdahil oldu Malatya Asayiş

 Yangınların meydana geldiği alanlara kısa bir süre içerisinde ulaşarak müdahale eden Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2014 yılı içerisinde 1205 yangına müdahale etti. Şehir merkezinde ve ilçelerde meydana gelen yangınlara kısa sürede müdahale eden İtfaiye Daire Başkanlığının etkin ve hızlı müdahalesi sonucunda yangınlarda herhangi bir can kaybı yaşanmadı. İtfaiye ekipleri ayrıca yıl içerisinde orman, maki ve fidanlık gibi alanlarda çıkan 26 yangına da müdahale etti.

TRAFİK KAZALARINA ANINDA MÜDAHALE

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yangın dışında trafik kazalarında da vatandaşın yardımına koştu. 2014 yılı içerisinde 25 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 160 trafik kazası ile 30 kurtarma olayına müdahale edilerek, yaralılar ve hayatını kaybedenler araçlardan çıkarıldı.

İtfaiye ekipleri ayrıca 6 boğulma vakasına müdahale ederken, hayatını kaybeden 9 vatandaşın cenazeleri sudan çıkarıldı.

VATANDAŞLARIN İHBARLARI DİKKATE ALINIYOR

110 ihbar hattına gelen talepleri en ince ayrıntısına kadar değerlendiren İtfaiye ekipleri, gelen ihbarlara anında müdahale ediyor. Yangın, Kaza ve su baskınlarının yanında anahtarlarını unutup dışarıda kalan 570 kişi itfaiye’yi arayarak kapılarını açtırdı.

Ayrıca İtfaiye ekipleri yıl içerisinde yapılan müracaatlar neticesinde Kamu Kurum ve Kuruluşları ile vatandaşlara ait işyeri ve meskenler olmak üzere toplam 84 baca temizliği gerçekleştirdi.

HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından; kendi canlarını hiçe sayarak, yangın, kaza, boğulma gibi olaylara anında müdahale eden itfaiye personeline yönelik hizmetiçi eğitim çalışmalarına büyük önem veriliyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yönetmeliği kapsamda, çeşitli alanlarda eğitim programları düzenlenerek personellere günün şartlarına göre eğitim verilmekte.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 108
Bu Ay : 7745
Toplam : 7745

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom