İlçelere Taziye Çadırı Desteği Yapıldı

İlçelerde kullanılmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 50 adet taziye çadırı masa ve sandalyeleri ile birlikte ilçe Belediye Başkanlarına teslim edildi.

İlçelere Taziye Çadırı Desteği Yapıldı Malatya Haber

Şehir Mezarlığında gerçekleştirilen teslim törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, bazı İlçe Belediye Başkanları, Daire Başkanları ve Muhtarlar katıldı.

İlçe Belediye Başkanları adına bir teşekkür konuşması yapan Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız bu çadırlar sayesinde dışarıda soğukta taziye vermekten kurtulmuş olacaklar” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Taziyesi olan vatandaşlarımıza Taziye Çadırı hizmetini Belediye olarak daha önceden de yapıyorduk. Malatya’nın Büyük şehir statüsünü kazanması ile birlikte sorumluluk alanı genişleyen belediyemize bu tür talepler çok gelmeye başladı. İlçe Belediye Başkanlarımız kendi ilçelerinde bu hizmetleri sunarken, büyükşehir olarak Malatya genelinde kırsal alanlar da dahil olmak üzere her bölgemize bu hizmetin yaygınlaşmasını arzu ettik.

Büyükşehir Belediyesi olarak 40’ın üzerinde taziye çadırıyla 2014 yılı içerisinde 2375 taziye adresine hizmette bulunduk. Bazı mahallelerimize de taziye evleri yaptık fakat vatandaşlarımız taziyelerini evlerinin önünde kabul etmek istediklerini söyledi. Buna istinaden Taziye Çadırı hizmeti vermeye başladık” dedi.

Taziye kültürünün geçmişten gelen bir gelenek olduğunu belirten Başkan Çakır, “Taziye kültürü bize geçmişten gelen bir geleneğimiz, bunun devam etmesi de bizim için son derece önemli. Toplumun kaynaşması, birleşmesi, komşuluk, akrabalık ilişkilerinin daha da yoğunlaşması adına önemli bir hizmet.

İlçe belediye başkanlarımızla istişare ederek büyük mahallelerimizden başlayarak bu ihtiyaçları her mahallemize ulaştırmak istedik. 50 adet çadır, 500 masa ve 2000 sandalye’yi bugün teslim ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bunu Sosyal bir proje, sosyal bir hizmet olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından taziye çadırları ile masa ve sandalyeler ilçelere gönderildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 576
Bu Ay : 1311
Toplam : 1311

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom