Avrupalı Gençlerden Vali'ye Ziyaret

Erasmus Projesi kapsamında Malatya’da bulunan Avrupalı Lise ve Üniversite Öğrencileri ile Üniversite mezunu 24 genç Malatya Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.

Avrupalı Gençlerden Vali'ye Ziyaret Malatya Haber

Avrupa'nın Sesi Gençlik Değişim Projesi Temsilcisi Hüseyin Gök, Bulgaristan’da görev yapan Eğitmen Ömer Ekmekçi ve Bulgaristan, Estonya, Polonya ve Romanya’dan 24 kişilik Öğrenci Grubu Vali Kamçı’ya nezaket ziyaretinde bulunarak Malatya hakkındaki görüş ve düşünceleri ile faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen öğrencileri Malatya’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Vali Kamçı, “Bizim öğrencilerimizden sizin ülkelerinize giden öğrenciler oldukça memnun olarak ayrılıp geliyorlar, ümit ediyorum ki sizlerde memleketlerinize fazlasıyla memnun olarak mutlu olarak geri dönersiniz" dedi.

Toplantı salonunda öğrencileri ağırlayan Vali Kamçı, Malatya ile ilgili genel bilgiler vererek yabancı öğrencilerin Malatya hakkında bilgi edinmesini sağladı.

Malatya bulundukları süre içerisinde çeşitli etkinliklerde de yer alan öğrenciler yöresel yemekleri de tattı. Yabancı öğrenciler 28 Ocak 2015 Çarşamba günü saat 15.30’da Malatya Park AVM’de Malatya türkülerini ve kendi ülkelerine ait müzik parçalarını seslendirecekler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 575
Bu Ay : 3059
Toplam : 3059

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom