Bunlar Başarmış Öğrenciler

Malatya genelinde TEOG Sınavında Başarı gösteren 90 öğrenci ödüllendirildi.Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin SODES kapsamında yürüttüğü Hayata Pedal Çevir projesi çerçevesinde düzenlenen ödül töreninde, öğrencilere başarı belgesi ve bisiklet hediye edildi.

Bunlar Başarmış Öğrenciler Malatya Eğitim

Bir otelde düzenlenen ödül törenine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, İl Emniyet Müdürü Dr.Ömer Urhal, AK Parti İl BaşkanıHakan Kahtalı, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, şube müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kalkınma Bakanlığı’nca uygulanan SODES Programının Malatya’nın sosyal kültürel hayatına katkılar sağladığını vurguladı. SODES Kapsamında “Hayata Pedal Çevir” projesini uygulamaktan memnuniyet duyduklarını anlatan Başkan Çakır, projenin bir amacının da kötü alışkanlıklara dikkat çekmek olduğunu kaydetti. Kötü alışkanlıkların çocuklarımız için büyük bir tehlike oluşturduğunu belirten Başkan Çakır, “Madde bağımlılığının yanısıra internet, sosyal medya bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklar çocuklarımızın eğitimini ve gelişimini olumsuz yönde etkiliyor. Dolayısıyla çocuklarımızın bilinçlendirilmesi konusunda Milli Eğitim’in görevi olduğu kadar, biz yerel yönetimlerin de sorumlulukları var. Ve ailelere düşen görevler var. Bu tür etkinliklerle de bunu gündeme taşımak, bilgiler sunmak çok önemli” diye konuştu.

Başkan Çakır: Arkadaşlıkta öğrencilerin seçici olması önem taşıyor

Bütün kötü alışkanlıkların temelinin çevre ve yanlış arkadaş seçimi olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Arkadaşlıkta öğrencilerin seçici olması önem taşıyor” dedi.Başkan Çakır, öğrencilerin hayata hazırlanmasında Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik kapsamında çalışmalar yaptıklarını anlatarak, “5’si semt konağı olmak üzere 7 eğitim merkezimizdeki TEOG kurslarından özellikle dar gelirli ailelerin öğrencileri istifade ediyorlar. Yaklaşık 2 bin öğrenci bu kurslara devam ediyor. Dolayısıyla onlarında eğitimde fırsat eşitliğini yakalama şansı doğuyor. Bu faaliyetlerde görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tozkoporan’a acil şifalar diledi

Hayata Pedal Çevirprojesinin koordinatörlüğünü yapan ve geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma alınan Çiğdem Tozkoparan’a da acil şifalar dileyen Başkan Çakır, “Öğrencilerimizi yürekten kutluyor, alınlarından öpüyor, bütün velilerimize de ayrıca bu güzel, pırlanta gibi evlatlarımızı bu başarıya kavuşturan ortamları sağladıkları için onları da yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Alper: Tarih, ancak ‘başaracağım’ diyenlerin adını yazar

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, “Böyle bir organizasyonla bizleri biraraya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Büyük bir görev ifa etmişler” diyerek başladığı konuşmasında şunlara yer verdi:

“Tarih, ancak ‘başaracağım’ diyenlerin adını yazar. Napolyon Bonaparat,‘imkansız ancak ahmakların kullandığı bir sözdür’ der. Eğer başarmak istiyorsanız gerçekten inanmışsınızdır. Eğer üzerinde pazarlığa girmişseniz bu başarıyı yakalayamazsınız. 8 görev yerinde bir Cumhuriyet Savcısı ve Başsavcısı olarak benim gözlemim şu oldu: Her yerde suç işleniyor az ya da çok. Oranı ve suç tiplerini tespit etmek lazım. Bazen öğretimin buna çok katkı sağlamadığını fark ediyoruz. Ekonomik ya da sosyal yönden çok gelişmiş toplumlarda ya da yörelerde maalesef beyaz yakalıların suçu olarak vasfettiğimiz suçların da çok işlenebildiğini görüyoruz. Demekki öğretimde herşey bitmiyor. Bunun ardında yatan başka bir sebep var; eğitim eksikliği. Velilerimizden şunu istirham ediyorum: Lütfen öğretim ile eğitimi beraber götürün. Eğitim, ailede başlıyor.!

Milletvekili Şahin: Programdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutluyorum

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, daha önce meslek olarak üniversite ve liselere giriş hazırlık kursları ile iştigal ettiğini belirterek, “Siyasete girince 8-9 senedir biraz meslekten koptum. Daha önce SBS, OKS vardı, şimdi TEOG oldu. Buraya gelince sordum, maşaallahöğrenciler ful çekmişler, 500 almışlar. Yavrularımızın bu şekilde yetişmesine vesile olan anne-babalarına ve ayrıca gerçekten eserlerinin altına imzalarını atamayan değerli eğitim camiasının sevgili öğretmenlerine şükranlarımı sunuyorum. Sayın Büyükşehir belediye Başkanımızı ekibiyle beraber, yavrularımızı böyle bir günde biraraya getirdikleri için kendilerini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Vali Kamçı: Başarı, sevgiyle gelir

Vali Süleyman Kamçı ise okul, aile ve öğrenci arasındaki sevgi ve özverinin bir sonucu olarak elde edilen başarıların daha büyük başarıların müjdecisi olduğunu kaydederek, “Okulu sevmeden, ebeveyn ve öğretmen sevgisi ile beslenmeden, çalışmadan, emek harcamadan başarıyı sağlamak mümkün değildir. Bilinmelidirki çocuklarıyla ilgilenen, problemlerini çözmeye çalışan, okulla işbirliği içerisinde olan ailelerin çocuklarının başarısı ilgilenmeyen ailelere göre çok daha yüksektir. Bu ilginin üzerinde yurdun dört bir yanında fedakarca görev icra eden öğretmenlerimizin takdire şayan emeklerini de ilave ettiğimizde başarı kaçınılmaz olmaktadır.TEOG’da başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyor, ailelerini kutluyor, bu projeyi gerçekleştiren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çiğdem kardeşimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra protokol üyeleri tarafından temsili olarak bazı öğrencilere başarı belgesi ve bisiklet takdim edildi.

Yemek ikramının yapıldığı törende daha sonra görevliler tarafından 90 öğrencinin başarı belgesi ve bisikletleri teslim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 246
Bu Ay : 246
Toplam : 246

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom