Kızıldaş'tan Öğrencilere Karne Hediyesi

Malatya’nın Arguvan ilçesine bağlı Yukarı Sülmenli Mahallesi'nde bulunan Şehit Tuncay Göksu İlk ve Orta Okulunda ki karne heyecanına Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’da ortak oldu.

Kızıldaş'tan Öğrencilere Karne Hediyesi Malatya İlçe

Başkan Kızıldaş, daha önceki ziyaretinde bilgisayar eksikliğinin okulda yaşanmasını belirten Okul Müdürü Sevda Karagöz’ün sözleri üzerine karne gününde okula dizüstü bilgisayarlar bağışında bulundu. 

Arguvan Belediyesi’nin olanakları dahilinde Eğitime desteğini devam edeceğini belirten Başkan Kızıldaş, önce karneleri dağıttı sonra sürprizi yaptı. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, yaptığı açıklamada, “Daha rahat eğitim verebilmeniz açısından, günümüz koşullarında teknolojiyi daha aktif kullanarak, eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltebilmek açısından ihtiyacınız olduğunu söylediniz. Bizler de Arguvan Belediyesi olarak tüm okullarımıza olduğu gibi sizin okulunuzun ihtiyaçlarını karşılamakta olanaklarımız ölçüsünde buna gayret gösteriyoruz. Biz de bu dizüstü bilgisayarları karne gününe denk getirerek anlam katmak istedik. Çocuklarımızın iyi eğitimi alabilmelerinde bir şeyler yapabiliyorsak bizim için mutluluk verici bir durum. Biz, eğitimin bir ülkenin geleceğinde ne kadar yer tuttuğunu biliyoruz. Çocuklarımız bu ülkenin geleceği. Üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Hafız İmer ise, “Başkanımızın eğitimci olmasından dolayı bütün okullarımıza yardımlarını esirgemiyor. Belediyemizin imkanları dahilinde hep yanımızda. Yaptıkları hizmetlerden dolayı Karne gününde dizüstü bilgisayarları hediye eden başkanımıza teşekkür ediyorum. Böylesi bir günde gerçekten çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Çocuklara güvendiklerini belirten İmer, "Bol bol Kitap okuyun" uyarısında bulundu.

Şehit Tuncay Göksu İlkokulu Müdürü Sevda Karagöz ise, “Eğitimci bir Belediye Başkanımıza kendi şahsım adına söylüyorum hayranım. Eğitime bu kadar destek vermesi bizleri çok mutlu ediyor. Aslında sadece eğitimi değil diğer çalışmalarına da şahit oluyoruz. Bizim gerçekten bilgisayarlara ihtiyacımız vardı. Bu bizim için büyük bir eksikti. Bunun için Belediye başkanımıza gerçekten canı gönülden çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ana Okulu öğrencilerine ise çeşitli oyuncaklar Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından hediye edildi.

Karne dağıtım gününe Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hafız İmer, Şehit Tuncay Göksu İlk ve Orta Okulu Müdürü Sevda Karagöz katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1052
Bu Ay : 7136
Toplam : 7136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom