Bilim ve Teknoloji Müdürüne Ziyaret

Malatya Sanayici ve İş Adamları Derneği, Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı’yı ziyaret ederek, yerli malı üretiminin yaygınlaşmasını istediler.

Bilim ve Teknoloji Müdürüne Ziyaret Malatya Haber

Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl İl Müdürünü ziyarete, Masiad Başkanı İbrahim Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu, Veli Doğan, Mehmet Kavuşturan ve Masiad üyesi Umut Göktaş katıldı. Yerli malı üretiminin artırılması konusunda çok hassas olduklarını dile getiren MASİAD yerli üreticiye desteğin alması gerektiğini ifade ettiler.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı, geçen hafta bakanlıktan yapılan bir açıklamayı Müsiad yöneticileri ile paylaşarak, “Bakanımız bir açıklama yapmıştı. Yüzde 15 daha pahalı olsa da yerli malına teşvik bakımından, yerli üreticilerin gelişmesi bakımından bu yönde bir tebliğ çıkartıldı. Bunda amaç ise sanayimizin bir üst seviyeye çıkartılması, teşvik edilmesidir. Bu yeni olan bir şey, inşallah faydalarını da göreceğiz. Kamu alımlarında büyük bir yer tutmakta. Bu biraz daha rekabet sağlayacaktır. İnşallah ülkemiz ve İlimiz adına faydalı olur diye düşünüyoruz” dedi.

Masiad Başkanı İbrahim Güngör ise, yerli malı kullanımının önemine değinerek “Geçen gün Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi en azından kullandığınız malın yüzde 30 yerli malı olarak kullanmamız gerektiğini söylemişti. Biz de bu konu hususunda müdürümüzden bilgi almaya geldik. Temenni ederiz bu karar yürürlüğe sıkıntısız girer. Biz MASİAD olarak yerli malı kullanımına önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 771
Bu Ay : 7568
Toplam : 7568

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom