Arena Stadı Sezona Yetişmeyebilir

TOKİ tarafından Malatya’ya yapılan Arena Stadı’nda uluslararası müsabakaların oynanmasına yönelik herhangi bir engelin bulunmadığı belirtildi.

Arena Stadı Sezona Yetişmeyebilir Malatya Haber

25 bin kapasiteli olması sebebiyle uluslararası müsabakaların oynanması için gerekli kriter olan en az 30 bin kapasite sınırına takıldığı yönünde kamuoyunda dolaşan iddialara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı cevap vererek, bunun yanlış bir bilgi olduğunu kaydetti.

“FİNAL DIŞINDA HER ULUSLARARASI MÜSABAKA OYNANABİLİR”

Stadın son durumu ve çalışmalarla ilgili İHA muhabirine bilgiler veren Sadi Fındıklı, “Çağımız iletişim çağı. İnsanlar bu tür bilgilere kolaylıkla ulaşabilir. Herhalde insanlarımız biraz tembel. UEFA’nın sitesi var. UEFA’nın kriterleri var. Bu kriterlerde sadece UEFA’nın final maçları için kapasite kriteri aranmaktadır. Tabi henüz final maçlarının Türkiye’ye verilmesi durumu da söz konusu değil.

Verilse bile bu finalleri Malatya’da kimse yaptırmaz. Çünkü marka değeri yüksek başka illerimiz var. Dolayısıyla Avrupa maçlarının, kupa maçlarının ve diğer bütün organizasyonların yeni yapılan statta oynatılması noktasında herhangi bir sorun bulunmuyor. Bizim Malatyasporumuzun Süper Lig’e çıktığını düşünelim ve oradan Şampiyonlar Ligi’ne gittiğini düşünelim. Stadımız bütün kriterlere uygun” dedi.

“ÇALIŞMALARIN AĞIR GİTTİĞİ BİR GERÇEK”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı Malatya Arena Stadı’nda inşaat çalışmalarının yüklenici firmadan dolayı ağır gittiğini de belirterek, “Burayı yaptıran kurum TOKİ. Biz bir tek uygun projeyi yapıp, TOKİ’ye verdik. O bölüme kadar biz çalıştık. Ondan sonrası TOKİ’nin işi. Mesela mevcut yeri biz 42 milyona verdik, TOKİ’den aldığımız iş 80 milyon. Yani bir kere burada çok büyük bir başarı var. Biz burayla ilgili zaman zaman gidip işin zamanında bitip bitmeyeceğiyle ilgili bilgi alıyoruz.

İdareyle ilgili sıkıntı varsa gidermeye çalışıyoruz. Çevreyle ilgili bir sıkıntı varsa çözmeye çalışıyoruz. İnşaatın detayıyla ilgili, yavaş gitmesi, hızlı gitmesiyle ilgili durumlar bizim kurumla alakalı değil. Stattaki çalışmaların ağır gittiği bir gerçek. Yüklenici firmanın kendince öne sürdüğü bazı gerekçeler varmış. Hatta bunu bakanlıkla da paylaşmışlar. Biz de öyle duyuyoruz yani. Gecikme olduğu belli. Biz bu gecikmelere rağmen önümüzdeki sezona, yani Eylülün başında hizmete açılır diye bekliyoruz. Bakalım nasıl olur? Önümüzdeki kar, don bittikten sonra, bu yaz göstereceği performans kalan işi bitirebilir” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 249
Bu Ay : 4615
Toplam : 4615

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom