Başkan Eser'i Makamında Ziyaret Ettiler

Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ve Ömer Faruk Öz, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eseri makamında ziyaret etti.

Başkan Eser'i Makamında Ziyaret Ettiler Malatya İlçe

Bu ziyarette başkan eser vekillere hazırlamış olduğu projeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyarete İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ziyarette kısa bir konuşan yapan Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Darende bizim için çok önemli bir ilçemiz. Osman Hulusi Efendi bu milletin gönlünde maneviyatın ihlası noktasında çok önemli bir yeri olan manevi büyüğümüz. Onun buradaki feyizlerini halen devam etmekte o açıdan Darende’nin manevi yönünü hiçbir zaman göz ardı edemeyiz. Darende’ye Ak Parti iktidarı geldikten sonra 8 yıllık bizim milletvekilliği dönemimizde hakikaten çok güzel hizmetler oldu.

Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde başta bir önceki Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Yeni Başkanımız Süleyman beye de aynen o hizmetleri bayrağı daha ileriye götürme noktasında gayretlerini görüyoruz kendisini kutluyorum. Darende Malatya yolu inşallah Karahan tünelindeki beklenmedik tablo nedeni ile gecikmeler oldu. Ama inşallah Darende - Malatya yolu Mayıs ayı içerisinde bağlantı yolları ile tamamlanmış olarak hizmete açılacak. Darende için çok önemli bir kazanım olacak" dedi.

Milletvekili Mücahit Fındıklı d, “Yapılan çalışmalarla ilgili Belediye Başkanımızdan çalışmaları hakkında bilgi aldık. Çok güzel önemli Darende’yi bir kat daha büyültecek şimdiye kadar büyüdü bundan sonrada bir kat daha büyütecek çalışmalar hazırlamış ama inşallah önümüzdeki günlerde hep beraber takip edelim. Bu projeleri bu bölgeyi Turizm bölgesi ilan edip bu projelerin Turizm bakanlığından desteklenmesini daha da çok önünü açmamız lazım onları da gerçekleştirdiğimizde Malatya bir ucunda kale gölüyle beraber turizm alanı olur.

Darende’mizde inanç turizm ile beraber hem şelalesiyle hem de Tohma çayının kenarı, hem de 26 ilin geçiş güzergahında olması münasebetiyle çok şirin bir Turizm beldesi olabilir. Çalışmaları bu yönde fevkalade çok ğüzel çalışmalar yapılmış güzel projeler inşallah güzel projelerin hayata geçirilmesine bizlerde Darende’nin bu vefasına cevap vermiş oluruz” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Esre ise, “Kendilerine minnet duyduğumuz saygı duyduğumuz her zaman yanımızdalar bize destek veren vekillerimiz abilerimiz, kardeşlerimiz, kendilerinden her zaman memnunuz. Ankara’ya gittiğimiz zaman bizim önümüze düşüp bakanlıklarda olan işlerimizi takip ediyorlar. Kendilerine minnettarız bugünkü ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Başkanı Süleyman Şimşek de konuşmasında, “Bu ziyaretinizden duyduğumuz memnuniyetimizi ve bundan sonra beraber ilçemize yapılacak hizmetlerde desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 775
Bu Ay : 7572
Toplam : 7572

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom