Kadın Yaşam ve Spor Merkezi Açılışı Yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Yakınca'da yapılan Kadın Yaşam ve Spor Merkezi'nin açılışını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan gerçekleştirdi.

Kadın Yaşam ve Spor Merkezi Açılışı Yapıldı Malatya Haber

Toplamda 2 bin 350 metrekare alanda yapılan ve 750 metrekare kapalı alana sahip olan Kadın Yaşam ve Spor Merkezi, düzenlenen törenle açıldı. Merkezin açılışını gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeşilyurt Belediyesi'nin güzel bir hizmete imza attığını dile getiren Elvan, Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

"BU PROJE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, Kadın Yaşam ve Spor Merkezi'nin önemli bir proje olduğunu dile getirdi.

Polat, herkesin spor yapabilmesi adına güzel bir tesisi hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Bu projemizin bizim için önemli olan tarafı görevi ilk devraldığımı zaman buranın ihalesi yapılmıştı. Ama yapımına başlanmamıştı. Biz tabi bir müddet 'burayı nasıl yapabiliriz? Ne şekilde yapabiliriz?' diye değerlendirdik. İlk buranın projesi taziye evi şeklindeydi. Buranın taziye alanı olarak çok uygun görmediğimiz için kendi projelerimiz içerisinde ne yapabiliriz, hangisine uyarlayabiliriz, değerlendirmesini yaptık. Sonuçta arkadaşlarımız projeyi yeniden yaptılar. Kadın Yaşam ve Spor Merkezi şekline dönüştürerek yapımını üç ay içerisinde tamamladık. Burada sadece bu mahallemizin değil, tüm Yeşilyurt’umuzun ve diğer bölgelerdeki bayan kardeşlerimizin spor yapabilecekleri ve spordan sonra dinlenebilecekleri ve yine bu çerçevede bir kafemiz mevcuttur.

Özellikle bahar aylarında ve yaz aylarında bahçesinin genişliği bir avantaj şeklinde düşünüyorum. Yine aslında bu alanı biz Yeşilyurt Belediyesi olarak hemen arkamızda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün kapalı spor salonu var. Bu alanların hepsini spor alanlarıyla birlikte şehrimizin cazip alanlarından bir yer haline dönüştüreceğiz. Tabi bakanımızın buraya gelmesi ve bakanımızın burayı gezmesi bizim için ayrı bir sevinç kaynağıdır.

Bu konuda sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Burada emeği geçen bütün kardeşlerime, arkadaşlarıma, Yeşilyurt Belediyesi'ndeki Fen İşlerinde görev yapan arkadaşlarıma, proje koordinasyonundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tabi tüm bunları uygularken mahalle sakinleriyle, muhtarlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Bu açılışımızda bizi yalnız bırakmayan muhtar kardeşlerimize, mahalle sakinlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya da, tesisin Yeşilyurt ve Malatya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kadın Yaşam ve Spor Merkezi'nin açılışına Bakan Lütfi Elvan'ın yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Cemal Akın, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Avukat Bülent Tüfenkci ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 284
Bu Ay : 1019
Toplam : 1019

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom