Ziraat Mühendislerine TARSİM Anlatıldı

Tarsim, Malatya Ziraat Mühendisleri Odası üyelerine yönelik bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenledi.

Ziraat Mühendislerine TARSİM Anlatıldı Malatya Haber

Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek “Meslektaşlarımıza yönelik tarımsal üretimde risk yönetimi ve Tarsim uygulamaları başlıklı bir günlük eğitim planladık. Amacımız; hem 2015 Yılı TARSİM uygulamaları ve genel bilgilendirme, hemde TARSİM kapsamında bulunmasa da tabii afetler ve pazar şartlarına bağlı olarak üreticinin sıklıkla karşılaştıkları risklerin yönetimi sorununu en aza indirme ve en az olumsuz etkilenme şeklinde üretimin devamlılığını sağlama, ayrıca bu konuda meslektaşlarımızın güncel, doğru bilgilerle donatma hedeflenmektedir. Bu nedenle TARSİM Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak ve Yönetim Kurulu Üyemiz Doç.Dr. Orhan Gündüz'e yapacakları sunumdan dolayı teşekkür eder, programın hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sisteminin işleyişi, poliçe son kabul tarihleri, Malatya ili 2014 yılı üretim değerleri, 2015 yılı değişiklikleri, hasar tespit organizasyonu ve ekspertiz çalışmaları konusunda sunum yapan Tarsim Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak ise, “Ziraat Mühendislerinin sadece mühendislik yapmadığını bununla birlikte bir sosyolog, bir öğretmen, bir danışman ve daha çok özellikleri üzerinde taşıyan bir mesleğe sahip olduklarını” belirtti
Kadak, düzenlenen bu toplantının Malatya iline, Ziraat Mühendislerine ve üreticilere hayırlı olmasını ve 2015 yılının doğal afetlerden uzak bir üretim sezonu olarak geçmesi dileklerinde bulundu. 

Daha sonra Doç.Dr. Orhan Gündüz “Tarımsal Üretimde Risk Yönetimi” konulu sunumunu gerçekleştirdi.
Toplantıya Ziraat Mühendisleri Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, İ.Ü. Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Orhan Gündüz, Tarsim Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, Bölge Müdür Yardımcısı Meriç Özdemir ve ZMO Üyeleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 382
Bu Ay : 4180
Toplam : 4180

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom