Uyuşturucu İlk Okula Kadar Düştü

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya’da da giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

Uyuşturucu İlk Okula Kadar Düştü Malatya Yaşam-Sağlık

 Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, özellikle son bir yıl içerisinde madde bağımlılığının ilkokul öğrencilerine kadar indiğine dikkat çekilerek, Emniyet birimleri tarafından sürdürülen çalışmalara tüm kurum ve kuruluşlar olarak destek verilmesi gerektiğine değinildi.

Açıklamada, Emniyet birimleri tarafından yoğun bir şekilde uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmalar yapıldığı ancak, en etkin yöntemin ailede başladığı belirtilerek, ailelere yönelik eğitimlerin verilmesinin önemi dile getirildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi uyuşturucu madde bağımlılığı ve mücadele konularında vatandaşları bilgilendirmek ve uyarıda bulunmak amacıyla, Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından, eğitim seminerleri düzenliyor.

Açıklamada, MADEM tarafından, ailelere yönelik sürdürülen seminer programları kapsamında özellikle Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele ve bağımlılıktan korunma yolları konusunda eğitimler verildiği ifade edildi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, konuya vatandaşların daha fazla dikkatini çekmek amacıyla uyuşturucu kullanımının zararlarını anlatan farklı afiş tasarımları ile vatandaşları bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 692
Bu Ay : 7489
Toplam : 7489

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom