Malatya'da Doğaya Yiyecek Bırakılıyor

Malatya'da günlük 250 kilogram et ve et ürünlerini doğaya bırakarak sahipsiz hayvanların beslenmesi sağlıyorlar.

Malatya'da Doğaya Yiyecek Bırakılıyor Malatya Yaşam-Sağlık

Büyükşehir Belediyesi ile Milli Parklar Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı, mevsim koşullarından dolayı gıda bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına yetişiyor. İki kurum ekipleri, koordineli çalışmayla, günlük 250 kilogram et ve et ürünlerini doğaya bırakarak sahipsiz hayvanların beslenebilmelerine olanak sağlıyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, soğuk kış şartlarından dolayı sahipsiz sokak hayvanlarının aç kalmaması için seferber oldu. 13-23 Ocak 2015 tarihleri arasında yürütülecek program dahilinde sokak hayvanlarına yiyecek bırakılmaya başlandı. Akşam saatlerinde yürütülen çalışma kapsamında, özellikle şehir merkezinin dış bölümlerindeki uygun ortamlara gıda maddesi bırakılıyor.

Yapılan çalışmayla sahipsiz sokak hayvanlarının uygun ortamlarda beslenmesine imkan sunulduğu gibi aynı zamanda aç kalmalarından dolayı tehlike oluşturmalarının önüne geçilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 261
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom