Gürkan, Yaşlılarla Bir Araya Geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Eskimalatya’da yaşlılarla bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Gürkan, yaşlılara toplum olarak saygı, sevgi ve gerekli hassasiyeti göstermek gerektiğini söyledi.

Gürkan, Yaşlılarla Bir Araya Geldi Malatya Haber

Eskimalatya’da bulunan Battalgazi Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yaşlılara kahvaltı veren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, burada yaşlılarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Her zaman yaşlıların yanında olacaklarını belirten Başkan Gürkan, “Yaşlılarına sahip çıkmayan bir toplum, gencine sahip çıkamaz, geleceğini kaybeder. Netice itibari ile zaman içerisinde sizlerin olgunluğu, tecrübeleri, bilgi birikimleri, çocuklarımıza yansıtılması lazım. Çocuklarımıza yansıtılmasının temel esprisi de sizlere değer ölçüsü içerisindedir. Bir kere yaşlılarımıza saygı göstermek zorundayız. Muhabbet, sevgi ve şefkatimizi göstermemiz lazım. Tecrübelerinden de faydalanma konusunda yol haritası ve yol pusulasını onlardan alacağız.

Biz sizlerle hakikaten burada olmaktan dolayı mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Peygamber efendimiz hadisi şeriflerinde, “Aksakallılara yardım edin, ihtimam gösterin ki Allah da sizlere ihtimam etsin” buyurmuştur. Dolayısıyla bizler sizlerin evlatlarıyız. Sizlere hizmet etme konusunda, işlerinizi kolaylaştırma açısında, önümüzü açma noktasında, elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz” diyerek, yaşlıların dualarına her zaman ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Başkan Gürkan, daha sonra kahvaltıya katılan yaşlılara hediye verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 598
Bu Ay : 6578
Toplam : 6578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom