Her Cuma Halk Günü Yapılıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat her hafta Cuma günleri gerçekleştirdiği “Halk Günü” uygulamasını sabahın erkenden saatlerinde başlatıyor.

Her Cuma Halk Günü Yapılıyor Malatya İlçe

 Vatandaşlarla bire bir görüşen Başkan Polat sabah saat 6.30 ile 10.30 arası gerçekleştirdiği görüşmelerinde ortalama 70 ile 100 kişiyi dinliyor. 

POLAT, “GERÇEKLER BİZİ KORKUTMAMALI, GÜÇLENDİRMELİ”

Başkan Polat, "Halk günlerinde vatandaşlarımızla buluşup onların her türlü sıkıntı ve taleplerini bire bir dinliyoruz. Elimizden geldiğince, istek ve şikayetlerini ileten insanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın sorun, sıkıntı ve talepleri bizi korkutmuyor, tersine sorunların tespit edilememesi bizi korkutuyor. Tespiti yapılan sorunlara çözüm önerileri bulmak daha kolay bir hale geliyor. Asıl sorun tespit edilmeyen, haberdar olmadığınız durumlar.

Bu tür durumlarda sorun, sıkıntı veya problem çok küçük iken tespit edilemediği için çözüm bulunamıyor, daha büyük sıkıntılara sebep oluyor. Biz Yeşilyurt sınırları içerisinde her ne sorun olursa olsun vatandaşlarımızın dertleri ile dertleneceğiz, imkanlarımız ölçüsünde çözümler üreteceğiz. İmkanlarımızın ve yetkimizin olmadığı yerde tüm kurum ve kuruluşlarla irtibata geçerek vatandaşlarımızın sorunlarını gidermek için yol göstereceğiz” dedi.

İmkanlar dahilinde tüm vatandaşların sorunlarına yardımcı olduklarını belirten Başkan Polat, “Halk Günü toplantılarıyla vatandaşların sorunlarına ilk elden ulaşma imkanı bulduklarını söyledi. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre bir yandan sorunlara çözüm üretirken, diğer yandan halkımızla iç içe olmanın, onların sorunlarına çözüm üretmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“İZİNSİZ VE KANUNLARA UYGUN OLMAYAN YAPILARA ASLA MÜSADE EDİLMEYECEK”

Halk günü görüşmelerine bir gurup halinde gelen Topsöğüt Mahallesi sakinleri tarafından dile getirilen izinsiz yapılarla ilgili konuşan Başkan Polat, kanunlara uygun olmayan izinsiz hiçbir yapıya izin verilmeyeceğini, bu tür yapılar varsa bunun tespit edilmesi halinde gerek cezai işlem, gerekse yıkım kararını hiç tereddüt etmeden uygulayacaklarını ifade etti. Polat, "Bugüne kadar yeniden şekillenen Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde bir tespit yapıldı. Bundan sonra daha detaylı bir tespit yapacaktır. Sorunlu bir yapı varsa işlemlerini tamamlamadan taş üstüne taş koymayacak. Eksikleri olanlarda bir şekilde çözülecek. Topsöğüt’ün sorunu bizim sorunumuz, sıkıntısı bizim sıkıntımız” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 194
Bu Ay : 7340
Toplam : 7340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom