Bugün 56 Kırsal Yol Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlüğünde devam eden kar ve buzla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bugün 56 Kırsal Yol Açıldı Malatya İlçe

Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan kırsal mahalle yolarını açmak için 24 saat aralıksız çalışıyor. İlçelerdeki karla mücadele ekiplerine yapılan takviyelerle toplamda 86 araç ve 25 ekibin katıldığı karla mücadele çalışmaları, ilçe belediyeleri ve Karayollarıyla koordineli bir şekilde yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi hava şartlarının normale döndüğü Arapgir, Darende ve Kuluncak ilçelerinde tuzlama çalışmaları da yaparken, Pütürge yolunun Kubbe Dağı geçidinin yoğun tipiden dolayı kapanması nedeniyle Karayolları ekiplerine de yardımcı olunuyor.

Pütürge ve Doğanyol ilçelerine gitmek veya merkeze dönmek isteyen vatandaşlar, Kale ilçesi üzerinden Doğanyol’a bağlanan ve büyük bölümü Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen 32 km.lik grup yolunu kullanıyorlar. Yolu 24 saat trafiğe açık tutan Büyükşehir Belediyesi, yolda belli periyotlarla kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi gün içinde 56 kırsal mahallenin yolunu açarken kapalı kırsal mahalle sayısı ise 80’e düştü.  Büyükşehir Belediyesi ekipleri hafta sonunda da kar temizleme çalışmalarına devam edecek.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom