Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Akçadağ Kürecik ve Kozluca mahallerinde düzenlenen Sürü Yönetimi Eğitimi (Çobanlık ) Kursiyer sertifikaları dağıtım programına katıldı.

Kursiyerlere Sertifikaları Verildi Malatya Eğitim

Akçadağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mekselin Yıldız, yaptığı konuşmada, “Katılımcı ve kadınlara çok teşekkür ediyoruz. Daha önceden de bir kurs daha açmıştık bundan sonra da iyi bir rağbet in olduğunu görüyoruz. Eğer buradaki merkezde müracaatlarında olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki 2015 yılında yeni bir kurs daha açacağız. Tüm kadınların ilgisine teşekkür ediyorum” dedi.

Tarsim Bölge Koordinatörü Bünyamin Kadak ise, "Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen sürü yönetimi eğitim programında sertifika törenine geldik, bu sertifikaların hepinize ve Malatya’mıza hayırlı olsun" dedi.

Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık ise şunları söyledi:

“Malatya Koyun Keçi Birliğinin düzenlediği bir eğitim kursunun sertifika töreni için buradayız. Emeği geçenlere, birlik başkanına, İlçe ve Tarım Hayvancılık Müdürüme, Tarsim Bölge Müdürüme sizler adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum, kursun sertifikaların hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın da konuşmasında, “Bu kurslarımızda özellikle kürecik bölgesindeki bayanların yoğun ilgi göstermesinden dolayı da buradaki bayan yetiştiricilerimizi tebrik ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin.Tabi burada en önemlisi şu ileriye yönelik olan bütün teşviklerden faydalanmanız için biz birlik olarak elimizden ne geliyorsa, özellikle bayan yetiştiricilerimizin bayan girişimcilerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

Kürecik Bayan Sürü Yönetimi Eğitimi sertifika töreninden sonra Kozluca merkezde toplantı ve bilgilendirme sertifika programı yapıldı. Burada ise yayla ve meradaki yaşanan sıkıntı ve eksiklikler dile getirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 713
Bu Ay : 5907
Toplam : 5907

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom