Malatya'ya Bereket Sancılı Yağdı

Malatya’nın Arapgir, Darende, Pötürge ve birçok ilçesinde kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Bazı köylerde elektrikler kesildi. Okulların tatil edildiği ilçelerde, mahsur kalan vatandaşlar olduğu öğrenildi.

Malatya'ya Bereket Sancılı Yağdı Malatya Yaşam-Sağlık

 Malatya’da, etkili olan sağanak yağış ve kar nedeniyle birçok bölgede hayat durma noktasına geldi. 
Malatya’nın Arapgir, Darende, Pötürge ve birçok ilçesinde kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Bazı köylerde elektrikler kesildi. Okulların tatil edildiği ilçelerde, mahsur kalan vatandaşlar olduğu öğrenildi. Belediye ve Karayolu işçileri, 24 saat boyunca aralıksız yolları açmaya çalışırken, Sivas-Malatya yolu iki metreyi bulan kar yüzünden trafiğe kapandı. Yolcu otobüsleri, Kahramanmaraş yolundan Malatya’ya giriş yaptı. AFAD ekipleri yolda kalan insanları kurtarmak için seferber oldu.

BİR YANDAN KAR DİĞER YANDAN YAĞMUR

Şehir merkezinde sağanak yağış etkili oldu. Yağmur nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle döndü. Alt geçitler suyla dolarken, bazı iş yerlerinde kısmi su baskınları oluştu. Fırtınada oluşan hasarların ardından yağan yağmur yerini soğuk havaya bıraktı.

ELEKTRİK KESİLEN BÖLGELERE ULAŞILAMIYOR

Fırat Elektrik bir basın açıklaması yaparak, bazı bölgelere elektrik verilemediğini bildirdi. Yetkililerin yaptığı yazılı açıklamada, bölge genelinde iki gün devam eden şiddetli rüzgara dayalı olumsuz hava şartları nedeniyle dağıtım şebekesinde ciddi hasarlar meydana geldiği belirtilerek şöyle denildi: "Şirket bünyesinde oluşturulan kriz merkezi ile gelişmeler anlık olarak takip edilmekte olup, tüm ekiplerimiz arızaların giderilmesi için seferber edilmiştir. Ancak, an itibariyle hasarın meydana geldiği bazı bölgelere hâla ulaşım sağlanamamaktadır. Bu nedenle Malatya'nın Pütürge ilçe merkezi ile bağlı mahallelere, Bingöl'ün Kiğı, Yedisu ve Adaklı ilçe merkezleri, Servi beldesi ile bağlı köylere, Tunceli ilinde Pertek, Nazimiye, Ovacık, Hozat, Çemişgezek ilçe merkezleri ve bağlı köylere elektrik verilememektedir. Ulaşım sağlanan bölgelerde onarım çalışmaları hızla yürütülmekte olup, kesinti olan bölgelere mümkün olan kısa sürede elektrik verilecektir." 

 Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 2 gündür yağan yağmur yerini kara bıraktı. Yolların kapanmasına neden olan kar nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. 

Doğanşehir genelinde yağan kar sonucu ilçe beyaza büründü. Yoğun bir şekilde yağan kar ilçe’de hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Yolların kapanması ile birlikte ilk ve ortaokullara devam eden yaklaşık 7 bin 500 öğrenci için okullar tatil edildi. 

Kar nedeniyle Doğanşehir merkez mahallelerinin bir kısmıyla ulaşım sağlamazken yol çalışmalarının devam ettiği bildirildi. 

İki gündür aralıklarla yağan kar ve yağmurdan bazı evlerin bodrum katlarında su baskınları oluştu. Vatandaşlar Belediyenin bir çalışma yapmamasına isyan etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 911
Bu Ay : 2479
Toplam : 2479

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom