İnanılması zor ama gerçek...

Norveç gümrük görevlileri dün inanılması güç bir kaçakçılık olayına şahit oldu.

İnanılması zor ama gerçek... Dünya

Üzerine 14 piton yılanı ve onlarca kertenkele bağlayarak deniz yoluyla ülkeye giriş yapmak isteyen bir kişi, gümrük görevlilerince yakalandı.

Danimarka'dan feribot ile Norveç'in güney şehri Kristiandsand'a gelen 22 yaşlarındaki bir erkek, gövdesine bağladığı keseler içinde Royal türü 14 adet piton yılanı ve çoraplarının içine yerleştirdiği kutularda 10 adet Albino Leopard türü kertenkeleyle yakalandı. Norveç vatandaşı gencin bavulunda da Tarantella türü bir örümcek bulundu. Örümceği 7 bin Danimarka Kronu karşılığında satın aldığını açıklayan Norveçli kaçakçı, gövdesindeki piton yılanlarını ve çoraplarındaki kertenkelelere yönelik bir açıklama yapmadı.

Gümrük görevlisi Helge Breilid basına yaptığı açıklamada, "Rutin olarak talep ettiğimiz şekilde bu kişiden de ceketini çıkarmasını istedik. Çıkarttığında vücudunda birşeyler hareket ediyordu. Gömleğini de çıkarmasını talep ettik. Vücuduna bağlı yılan ve kertenkeleleri görünce hepimiz çok korktuk ve adeta şok olduk" dedi. Yakaladıkları yılan ve kertenkeleleri ilk başta öldürmeyi planladıklarını söyleyen Breilid, "Yaşadığımız panikten ne yapacağımıza karar vermedik. Daha sonra en yakın bir hayvanat bahçesi yetkililrine teslim etmeyi kararlaştırdık" şeklinde açıklamada bulundu.

Polis, Norveçli gencin hapse konulduğunu ve 12 bin 500 dolar karşılığında serbest kalabileceğini belirtti. Yetkililer, vahşi hayvanları hobi olarak evinde besleyen bir çok kişinin olduğunu ve kaçak yollarla getirilen bu tür hayvanların fahiş fiyatlarla satılabildiğini belirtiyor.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom