TSO, Yılın Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclisi’nin 2014 yılı son toplantısı gerçekleşti.

TSO, Yılın Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi Malatya Haber

TSO'da gerçekleştirilen meclis toplantısında, TSO’nun 2015 Tahmini Bütçesi görüşülerek kabul edildi. Buna göre, 2014 yılı tahmini bütçesinin 3 milyon 700 bin iken gerçekleşen 2014 yılı bütçesinin 3 milyon 692 bin TL olduğu kaydedildi ve 2015 yılı bütçesi 4 milyon TL olarak kabul edildi.

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, 2014 yılının son meclis toplantısında, yönetim kurulunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Erkoç, hizmeti en ucuza veren oda olduklarını ifade ederek, "Türkiye’de en az aidatı alan, hizmeti en ucuza veren odayız. Eski oda binamızı biz tek bir kuruluşa vermek istedik. Fakat olmadı. Taliplisi çıkmadı. Burayı bir emlakçıya verdik. Biz oranın hak ettiği değerden gitmesini istiyoruz. Dershanelerin kapanması ile ilgili süreçten önce belki bize 100 tane başvuru geldi. Fakat o süreç bittikten sonra talipli olmadı. Ticaret İl Müdürlüğüne vermek istedik, olumlu bir netice alamadık. Birkaç şahıs istedi, ona da biz ilk başta sıcak bakmadık. Orayı gelir kaydetmek için gerekirse tekrar kat kat kiraya vereceğiz" dedi.

Malatya'nın büyüme hızının Türkiye'nin büyüme hızıyla aynı olduğunu dile getiren Erkoç, "Türkiye 3,1 oranında büyüdü. Malatya’nın büyüme hızı Türkiye ile aynı. İşsizlik aynı seviyede gidiyor. Malatya ihracat rakamlarına baktığımız zaman, 2004 yılında 98 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirmişiz. 2013 yılının 1 ocak ile 30 Kasım aralığında 363 milyon dolar bir ihracat gerçekleştirmişiz. 1 Ocak-30 Kasım 2014 döneminde ise 371 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirmişiz. Malatya’da yaşanan kayısı donu ve olumsuzluklara rağmen yine ihracatımız 7 milyon dolar artmış. Yıl sonu beklentimiz ise yaklaşık 410 milyon dolar" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 800
Bu Ay : 5994
Toplam : 5994

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom