ÇKS Başvuruları 30 Haziran'a Kadar Uzatıldı

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 30 Haziran tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

ÇKS Başvuruları 30 Haziran'a Kadar Uzatıldı Malatya Ekonomi

Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile üretim yılına ilişkin ÇKS çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona ereceği belirtilmektedir. İlgili maddede yapılan değişiklik ile 2015 üretim yılına ait ÇKS çiftçi başvuru süresi 30 Haziran 2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamaz. Ancak çiftçiler ,içinde bulunulan üretim yılında ÇKS 'ye kayıtlı tarım arazileri üzerindeki üretim bilgilerinin güncellemesini, üretim yılının 15 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında yapabilirler. Mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri üretim yılı içerisinde yapılabilecektir” ifadelerini kullandı.

Selvi, “Çiftçilerimizin Bakanlığımızca uygulamada olan desteklemelerden faydalanabilmeleri açısından belirtilen başvuru süresince ÇKS müracaatlarını yapmaları olası çiftçi mağduriyetlerinin önüne geçecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 86
Bu Ay : 7723
Toplam : 7723

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom