ASKOM Bölge Toplantısı Düzenlendi

Bölgesel Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM ) toplantısı koordinatör il Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlendi.

ASKOM Bölge Toplantısı Düzenlendi Malatya Haber

Toplantıda anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi konusunda bölgesel düzeyde alınacak önlemler, hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ile hastanede verilen acil servis hizmetlerinin koordinasyon içerisinde aksatılmadan yürütülmesi, bölge illerin sağlık kapasitelerinin daha verimli kullanılabilmesini sağlamak için iller arası koordinasyonun arttırılması konuları görüşüldü.

Toplantıda illerde yaşanan sorunlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve bir sonraki toplantının Elazığ ilinde yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıya Malatya İl Sağlık Müdürü Dr.Nail Umay başkanlığında Elazığ İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Selahattin Karakoç, Bingöl İl Sağlık Müdürü Dr.Abdullah Demir ile Malatya,Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin Sağlık Müdür Yardımcıları, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden ilgili başkanlar, Halk Sağlığı Müdürlüklerinin ilgili şube müdürleri ve hastane başhekimleri katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 113
Bu Ay : 2597
Toplam : 2597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom