Ak Parti İl Kongresine Hazırlanıyor

AK Parti Malatya İl Başkanlığı seçimi 18 Ocak Pazar günü yapılacak. Önümüzdeki dönemde Malatya Ak Parti, Hakan Kahtalı ile devam edeceği kanaati yer alıyor.

Ak Parti İl Kongresine Hazırlanıyor Malatya Siyaset

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya İl Başkanlığı seçimi yaklaşırken, bazı isminlerin il başkanlığı için aday adayı olduğu ifade edildi. 

AK Parti Malatya İl Başkanlığı seçimi 18 Ocak Pazar günü yapılacak. Kongre ve seçimde, şu anki il başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, Haziran 2015 milletvekili genel seçiminde milletvekili aday adayı olacak olması nedeniyle kongrede aday olmayacağı daha önceden açıklanmıştı.

İl Başkanlığı için, il başkan yardımcıları Hakan Kahtalı, Mahmut Üner Özer, Nuh Boyraz, Gürbüz İsmet Yılmaz, İdris Boztaş ve Nurettin Sert ile Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya İl Başkanı Mücahit Balin’in isimleri geçiyor. MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin’in kardeşi olan Mücahit Balin’in Ankara’da kulislerde görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Bu arada, AK Parti Malatya İl Başkanlığı seçiminin yapılacağı 18 Ocak Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya’ya gelmeyeceği, hükümeti temsilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in kongreye geleceği bildirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 Ekim 2014 tarihinde Malatya’ya yerel seçim teşekkürü için gelip miting yaptığı, aradan uzun süre geçmediği, ayrıca o tarihte başka programı olduğundan Malatya’ya gelemeyeceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 222
Bu Ay : 5416
Toplam : 5416

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom