Malatya'ya Hızlı Tren Müjdesi

AK Parti Malatya Milletvekilleri ve Yeşilyurt Belediye Başkanından oluşan heyetin TCDD ziyaretinden Hızlı Tren müjdesi çıktı.

Malatya'ya Hızlı Tren Müjdesi Malatya Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Cemal Akın ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ı makamında ziyaret etti.

YHT PROJE İHALESİ 14 OCAK’TA

Malatya’nın gündeminde bulunan Yüksek Hızlı Tren Projesine ilişkin ilk somut adımın atılacağı tarih belli oldu. AK Partili heyetin TCDD Genel Müdürü Karaman’ı ziyaretinde Hızlı Tren Projesinin ihale tarihi belli oldu. Toplantıdan Yüksek Hızlı Tren Proje ihalesinin 14 Ocak’ta yapılacağı kesinleştirildi.

ÖNEMLİ BİR YATIRIM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, hızlı tren projesi ile ilgili yapılan çalışmanın önemli bir gelişme olduğunu belirterek, “Cumhuriyet döneminden itibaren demir yolunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için ilk kez önemli bir adım atılmış olacak. Hızlı tren hizmeti ile bölge insanımızı buluşturacağız. Malatya 2023 yılına modern demiryolu hizmeti ile de girmiş olacaktır. Bundan sonra çalışmaların her aşamasını takip edeceğiz” dedi.

UĞUR’DAN GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da, ilçeyle ilgili taleplerini dile getirdi. Polat, demir yolu istasyonunun şehir merkezinden farklı bir güzergaha taşınmasını isterken, istihdamın artırılması için de vagon onarım fabrikasının Yeşilyurt Belediyesine devredilmesi talebini dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 783
Bu Ay : 5149
Toplam : 5149

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom